Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil děčínskou nemocnici - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil děčínskou nemocnici

zdroj: KZ

Děčín | Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil děčínskou nemocnici. Seznámil se s postupem rekonstrukce pavilonu interních oborů, která probíhá i díky finanční podpoře Ústeckého kraje, a s chodem...

 

a personální situaci především na odděleních, kde ještě loni v létě byla situace kritická. Setkal se také a diskutoval s vrchními sestrami děčínských primariátů, zvláště na téma chybějícího nelékařského zdravotnického personálu a jeho odměňování. 
"V první řadě bych chtěl poděkovat lékařům, zdravotním sestrám či pomocnému personálu za jejich kvalitní práci, protože ať už má nemocnice sebelepší přístroje, tak bez personálu na úrovni by nemohla žádná nemocnice fungovat. A myslím si, že kolektiv v děčínské nemocnici poskytuje našim občanům kvalitní odbornou zdravotní péči. Ústecký kraj se bude i nadále snažit, aby se podmínky nejen u lékařů, ale i u toho středního i nižšího zdravotnického personálu neustále zlepšovaly a byli za svoji kvalitní práci dobře ohodnoceni," řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
S nejdůležitějšími fakty hejtmana obeznámily prezentace investic a vybraných oddělení v děčínské nemocnici. Ředitel zdravotní péče Nemocnice Děčín Michal Hanauer poukázal i na skutečnost, že špatnou personální situaci z léta 2016  - zvláště na dětském oddělení - se podařilo vedení nemocnice stabilizovat, a počty lékařů stouply také na dalších odděleních.
Oldřich Bubeníček navštívil za doprovodu generálního ředitele Krajské zdravotní, a.s., Petra Fialy a ředitele Michala Hanauera oddělení ORL a dětské oddělení, kde se osobně přesvědčil o významných změnách k lepšímu, jimiž obě zdravotnická pracoviště v poslední době prošla.

Zdroj: KZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký