V ústecké Masarykově nemocnici zemřela při nešťastné události pacientka, provoz skiagrafického pracoviště byl zastaven - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

V ústecké Masarykově nemocnici zemřela při nešťastné události pacientka, provoz skiagrafického pracoviště byl zastaven

zdroj: KZ

Ústí nad Labem | Na skiagrafickém pracovišti Radiodiagnostického oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem dnes došlo k mimořádné události, když se uvolnil rentgenový...

 

zářič. 
K neočekávané události došlo při standardním vyšetření pacientky. Žena ve věku 80 let utrpěla závažná poranění, kterým přes intenzivní péči lékařů v 10.19 hodin podlehla. 
Primář radiodiagnostického oddělení okamžitě zastavil provoz skiagrafického pracoviště a zároveň byla neprodleně informována Policie České republiky, která začala událost vyšetřovat. Krajská zdravotní, a. s., přijala okamžitá opatření, aby ochránila bezpečí pacientů. 
Přístroj, který nehodu způsobil, byl na radiodiagnostické oddělení ústecké Masarykovy nemocnice instalován a uveden do provozu v prosinci 2015 a vztahuje se na něj tříletá záruční doba. Dne 21. 6. 2017 prošel bezpečnostně technickou kontrolou bez závad.

Zdroj: KZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký