Lékařům v Krajské zdravotní přednášel profesor Zdeněk Kala - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Lékařům v Krajské zdravotní přednášel profesor Zdeněk Kala

zdroj: KZ

Ústí nad Labem | Prof. MUDr. Zdeněk Kala, CSc., předseda České chirurgické společnosti ČLS JEP a přednosta Chirurgické kliniky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno, přednášel ve Vzdělávacím institutu...

 

Krajské zdravotní, a. s., v Ústí nad Labem (VIKZ). 
V cyklu "Osobnosti české medicíny" zahájeném na jaře loňského roku vystoupil s tématem "Současný stav kolorektální chirurgie s ohledem na minimálně invazivní metody a nové technologie".
"Velice vítám, že v cyklu Osobnosti české medicíny zavítal do Masarykovy nemocnice profesor Kala, přednosta chirurgické kliniky v Brně, předseda České chirurgické společnosti. V Masarykově nemocnici má chirurgie dlouhou a letitou tradici, ústecká chirurgická škola byla od dob zakladatele moderní chirurgie v Ústí nad Labem profesora Rödlinga známá a měla velkou prestiž po celé republice. Profesor Kala seznámil posluchače velmi poutavě se současnými možnostmi kolorektální chirurgie," řekl MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Zdroj: KZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Zdraví  

 » Kraje  » Ústecký