Teplice budou mít nový městský zimní stadion - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Teplice budou mít nový městský zimní stadion

Poklepu na ledovou se kostku se zhostili (zleva primátor Teplic, senátor Jaroslav Kubera, Ing. arch. Petr Sedláček, sdružení architektů a inženýrů SIAL zastupoval Ing. Dřevěný a dodavatele stavby ředitel společnosti SYNER Ing. Dalibor Kobrle.

Teplice | Poklepem na symbolickou ledovou kostku odstartovala v pondělí 2. října stavba nového Městského zimního stadionu v Teplicích. Stát bude v sousedství Sportovní haly Na Stínadlech a zvýší tak komplexní...

 

nabídku volnočasových aktivit pro občany.
 
Autorem studie je Ing. arch. Petr Sedláček, projektové práce provedla společnost SIAL architekti a inženýři, stavbu vysoutěžila zkušená liberecká společnost SYNER, s.r.o. Stadion by měl být hotov za 16 měsíců, to znamená, že veřejnost si v něm zabruslí v roce 2019. Rozměr ledové plochy 56x26 metrů splňuje kritéria pro většinu hokejových soutěží podle parametrů Českého svazu ledního hokeje. Hlediště haly pojme téměř 500 sedících diváků. Součástí bude i sportovní ubytovna pro mladé hokejisty s kapacitou 30 lůžek. Architekt i projektant postupovali při řešení prostoru velmi racionálně a citlivě, takže kromě sportoviště vznikne parkoviště pro 198 osobních vozidel a 4 autobusy. Zimní stadion si vyžádá náklady 229 430 tisíc korun. Jak na tiskové konferenci uvedl primátor Jaroslav Kubera, město, které bude provozovatelem nového sportoviště, je ve výborné ekonomické kondici, proto si investici ve prospěch Tepličanů z vlastních zdrojů může dovolit. Zahájení stavby se protáhlo vinou administrativních úkonů, od záměru, který zastupitelé schválili na podzim 2013, k realizaci uběhly celé čtyři roky.  
„Pro naši společnost je to již sedmý krytý zimní stadion, pod jehož realizaci se podepíšeme. Při výstavbě multifunkčních areálů i ryze účelových hokejových hal jsme získali bohaté zkušenosti. Každá stavba byla jedinečná a měla svůj osobitý charakter. Jsme rádi, že i s naším přispěním vznikne objekt, který bude sloužit k zábavě i aktivnímu odpočinku a přejeme všem jeho návštěvníkům, aby se jim hala líbila a stala se svědkem zajímavých akcí a utkání,“ uvedl při slavnostním poklepu ředitel dodavatelské společnosti SYNER, s.r.o., Ing. Dalibor Kobrle.

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Ústecký