Litoměřická nemocnice bude i letos investovat do zvýšení kvality služeb - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Litoměřická nemocnice bude i letos investovat do zvýšení kvality služeb

zdroj: Naděžda Křečková

Litoměřice | S kladným hospodářským výsledkem ve výši +3,7 miliónu korun skončilo hospodaření Městské nemocnice v Litoměřicích za rok 2015. „Jsme velmi rádi, že se nám i přes všechna úskalí současného...

 

zdravotnictví podařilo tohoto výsledku dosáhnout. Kladně hospodaří naše nemocnice již od roku 2006,“ vyjádřil opakovaně spokojenost z ročního zúčtování člen Správní rady a ředitel pro ekonomiku a provoz Vladimír Kestřánek a doplnil, že veškerý zisk nemocnice je vždy v plné výši reinvestován zpět do jejího rozvoje.
„V roce 2015 se nám podařilo dokončit dva významné projekty. Prvním z nich byla modernizace centrálních operačních sálů, na kterou jsme získali dotaci od ROP Severozápad, a druhým byla modernizace iktového centra naší nemocnice za podpory Integrovaného operačního programu. Díky těmto projektům se nyní můžeme pochlubit jak moderním prostředím na sálech, tak i špičkovým vybavením hned na několika pracovištích naší nemocnice,“ doplnil o konkrétní příklady rozvoje nemocnice další ze členů SR, ředitel pro zdravotní péči Leoš Vysoudil. 
Litoměřická nemocnice chce vyrovnané hospodaření udržet i v roce 2016. Zcela zřejmý je ze strany managementu i závazek jejího dalšího rozvoje. „Byly bychom rádi, pokud bude hlavní investiční akcí letošního roku vybudování pracoviště magnetické rezonance, na kterou i zřizovatel uvolnil investiční příspěvek ve výši 14,5 miliónu korun. Realizace však bude záležet na tom, zda naší žádosti Ministerstvo zdravotnictví ČR vyhoví. Pakliže by stanovisko ministerstva nebylo doporučující, využili  bychom příspěvek města na další etapu modernizace stravovacího provozu, na rekonstrukci stanice C interního oddělení a na nákup sanitního vozu. Poslední dvě jmenované položky však budeme realizovat i v případě, že magnetickou rezonanci vybudujeme. Jen nepoužijeme příspěvek Města, ale vlastní finanční zdroje,“ vysvětlil Radek Lončák, předseda Správní rady nemocnice.

Zdroj: Naděžda Křečková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření