Další část rekonstrukce stravovacího provozu je úspěšně ukončena - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Další část rekonstrukce stravovacího provozu je úspěšně ukončena

Na fotografii představuje vedoucí stravovacího provozu Jaroslav Šefčík novou myčku bílého nádobí. Foto: N. Křečková

Litoměřice | Zprovoznění nové pásové myčky bílého nádobí je dalším významným krokem v celkové rekonstrukci stravovacího provozu Městské nemocnice v Litoměřicích. Ta probíhá postupně již od roku 2011, a to...

 

bez nutnosti přerušit či omezit provoz oddělení a hledat alternativy pro zajištění stravy pro pacienty.
„Nová myčka má výrazně nižší spotřebu vody a tím pádem i mycího prostředku. Na rozdíl od předchozí myčky tato při provozu neuvolňuje do prostoru teplo, ale používá ho rekuperací na ohřev mycí vody. To znamená nejen podstatnou energetickou úsporu, ale také mnohem vyšší komfort pro pracovní prostředí pracovníků stravovacího provozu,“ vyjmenoval důležité přednosti nového zařízení vedoucí stravovacího provozu Jaroslav Šefčík a dodal, že po dobu stavebních prací v prostoru myčky nádobí a její instalace byla strava pro pacienty servírovaná v jednorázových menu boxech. „To byla jediná změna, kterou pacienti během prací mohli pocítit,“ dodal Jaroslav Šefčík.
Dodavatelem nové myčky, která naplňuje všechny aktuální normy potřebné pro stravovací provozy, je vítěz veřejné zakázky firma Hospimed. Instalaci a zprovoznění nové myčky předcházely stavební úpravy prostor, kde je umístěna. Ty zahrnovaly výměnu všech instalací, stropů, oken, dlažby a obkladů. Navazující práce nyní probíhají v prostoru u výtahů a v kancelářích nutričních terapeutek a stravovatelek. Dodavatelem stavební části je firma Herstav.
„Náklady na pořízení nové myčky nádobí byly necelé 3 milióny korun včetně DPH, stavební práce si vyžádají investici ve výši 4,4 milióny korun s DPH,“ přiblížil finanční stránku rekonstrukce stravovacího provozu ředitel pro ekonomiku a provoz a člen Správní rady Vladimír Kestřánek.
Rekonstrukce stravovacího provozu po celou dobu probíhá výhradně z vlastních prostředků nemocnice. „S žádostí o dotaci na ROP Severozápad jsme opakovaně, z neovlivnitelných administrativních důvodů, neuspěli,“ vysvětlil Radek Lončák, předseda Správní rady nemocnice.
V současné době je ve stravovacím provozu kromě prostoru pásové myčky nádobí již zcela zrekonstruovaná varna, kde byly vybudovány 2 varné bloky, dodán nový konvektomat, upraveny přípravny stravy, prostor pro tabletování stravy a myčky černého nádobí. Rekonstrukcí již prošly také kancelář šéfkuchaře a denní místnost zaměstnanců. Od začátku rekonstrukce bylo do tohoto pracoviště postupně investováno již přes 16 miliónů korun.

Zdroj: N. Křečková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření