Dětské oddělení litoměřické nemocnice dostalo tři nové televize - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Dětské oddělení litoměřické nemocnice dostalo tři nové televize

zdroj: Metropol

Litoměřice | Jednu velkou a dvě malé barevné televize převzali ve čtvrtek dne 21. května od starosty Ladislava Chlupáče a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renaty Jurkové předseda Správní rady...

 

litoměřické nemocnice Radek Lončák, primář dětského oddělení Vladimír Bárta a vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová. Tyto televizory byly pořízeny z finančního příspěvku Města Litoměřice uvolněného v rámci  komunitního plánování sociálních služeb a jsou určeny pro zvýšení komfortu dětských pacientů litoměřické nemocnice.
„Jsme rádi, že jsme mohli z tohoto fondu přispět dobré věci. Doufáme, že v této spolupráci budeme i nadále pokračovat,“ reagovala na poděkování Radka Lončáka vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renata Jurková. „Jako dlouholetý kantor vím, že aby děti nezlobily, je třeba je zabavit. A v dnešní době je k tomu televize běžným prostředkem. Proto doufáme, že i tyto tři televize přispějí ke zvýšení komfortu vašich dětských pacientů a pomohou jim překonat čas strávený v nemocnici,“ doplnil starosta Chlupáč.
S poděkováním se přidal také primář dětského oddělení Vladimír Bárta: „Čas v nemocnici běží pacientům pomalu a děti to vnímají mnohem citlivěji. Proto využíváme všech možností, jak jim tento čas ukrátit a televize nám v tom významně pomohou. Za celé naše oddělení i za naše pacienty za ně velmi děkujeme.“
 Velká televize s úhlopříčkou 49“ bude umístěna v herně dětského oddělení a dva menší televizory s úhlopříčkou 23“ jsou určeny na pokoje dětských pacientů. Finanční příspěvek Města Litoměřice na nákup těchto 3 televizorů byl ve výši 19.380,- Kč.      
Popisek pod fotografii: Přesně do míst, kam účastníci slavnostního okamžiku hledí, přijde nový televizor v herně dětského oddělení litoměřické nemocnice. Nahradí tak již vysloužilého předchůdce.

Zdroj: Naděžda Křečková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření