Hala litoměřické nemocnice je plná krásných zátiší - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Hala litoměřické nemocnice je plná krásných zátiší

zdroj: Naděžda Křečková

Kitoměřice | Před několika dny byla v hale litoměřické nemocnice instalována další výstava. Krásy Třebušínska zachycené Lenkou Marklíkovou z koňského hřbetu vystřídala zátiší fotografky Dagmar Lühringové. Ta...

 

žije v Jablonci nad Nisou, ale stále více času tráví v Čížkovicích. Zde také vzniká většina jejích snímků. „A to díky babiččině nádherné zahrádce,“ nechala Dagmar Lühringová nahlédnout pod pokličku své záliby ve fotografování, kterému, jak sama říká, věnuje podstatnou část svého volného času.
„Mým hlavním zájmem bývalo malování, ke kterému se možná jednou vrátím. Fotografie pro mě znamenaly jen jinou formou výtvarného vyjádření, a díky domácí fotokomoře jsem je mohla od vyfocení, přes vyvolání filmu, až po výsledný obrázek dělat podle svého,“ prozradila Dagmar Lühringová, která se po malé odmlce focení začala opět intenzivně věnovat s nástupem digitální fotografie. „Ta mi umožnila mít, podobně jako kdysi v temné komoře, výsledek pod vlastní kontrolou,“ vysvětlila autorka, která si libuje především v zátiších.
 „Nemusím hledat krásná místa, čekat na správné světlo, zátiší nevyžaduje živý model, nehýbá se, a nepotřebuje odpočívat. Nenese v sobě hlubší sdělení, rozhodující je jenom forma a líbivost. Stačí se jenom dívat, a všude se najde spousta obyčejných, všedních, ale krásných věcí,“ inspirovala Dagmar Lühringová závěrem. Výstava zátiší potrvá v hale nemocnice do 30. června 2015.

Zdroj: Naděžda Křečková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Zdraví  

 » Kraje  » Ústecký  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření