Státní zástupce obžaloval tři úředníky ústeckého magistrátu - Ústecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Ústecký

Státní zástupce obžaloval tři úředníky ústeckého magistrátu

zdroj: commons.wikimedia.org

Ústí nad Labem | Státní zástupce obžaloval tři úředníky ústeckého magistrátu ze zneužití pravomoci úřední osoby za to, že netrestali přestupky za nezaplacené parkování. U jednoho šlo o úmyslný čin, u dalších...

 

dvou o trestný čin z nedbalosti, řekl ČTK státní zástupce Jan Řeháček. Neřešených přestupků bylo víc než tisíc. Všichni obžalovaní na úřadě dál pracují, podle tajemníka ctí magistrát presumpci neviny.
    Obvinění se týká přestupků, které úředníci dostávají od městské policie. Ta podle zavedené praxe přestupky shromažďuje a odboru kontroly je pak předává k vyřešení a případnému potrestání viníků. "Šlo o to, že na odboru kontroly nebyly projednávány přestupky týkající se parkování na zpoplatněných parkovištích. Tyto přestupky byly sice správně oznámeny městskou policií, nicméně poté, co byly převzaty na odbor kontroly, byly v podstatě ihned založeny do bedny a ta bedna odnesena do archivu," řekl ČTK Řeháček. Státní zastupitelství už dříve řeklo, že úředníci přestupky neprojednávali celý minulý rok. Obžalovanými jsou podle informací ČTK vedoucí odboru Jana Sokolová, vedoucí oddělení přestupků v dopravě Marcela Rosenkrancová a referent téhož oddělení Josef Mansfeld.
    Město se k trestnímu řízení nepřipojilo s žádnou škodou ani nemajetkovou újmou. Tajemník ústecké radnice Jiří Javorčák ČTK řekl, že městu škoda nevznikla. Každý přestupek je podle něj projednáván individuálně a i jejich výsledek je různorodý. "Nelze tedy paušalizovat, že v případě neprojednání nějakého objemu přestupků vznikla městu škoda v té které výši. Město v této souvislosti tedy neeviduje žádnou škodu, respektive se nepodařilo určit nějakou částku, která by mohla být považována za škodu," vysvětlil ČTK Javorčák. Řeháček ČTK řekl, že ho postoj města překvapil. "Jistě není možné akceptovat názor, který zastává současné vedení města, že nikdo nebyl poškozený. Pak je potřeba si položit otázku, na co máme městskou policii, na co máme placené parkoviště," doplnil Řeháček.
    Městská policie řeší podle zástupce ředitele Jana Novotného tisíce různých dopravních přestupků ročně. Nejčastěji je to parkování nebo stání v zákazech nebo právě nezaplacené parkovné. Viníci přestupků mají podle něj pět dní na to, aby vyřídili přestupek na služebně městské policie. Pokud to neudělají, předávají je strážníci právě na odbor kontroly.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Ústecký