Případ údajného kupčení s hlasy v Lovosicích jde k soudu - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Případ údajného kupčení s hlasy v Lovosicích jde k soudu

zdroj: mediafax.cz

Lovosice (Litoměřicko) | Případ údajného kupčení s volebními hlasy v Lovosicích putuje k Okresnímu soudu v Litoměřicích. Státní zástupkyně už ve zkráceném trestním řízení podala návrh na potrestání. ČTK to dnes...

 

řekla okresní státní zástupkyně Barbora Jorová.
    Bližší informace k obžalované osobě nemůže podávat. Policie už dříve sdělila podezření z trestného činu maření přípravy a průběhu voleb a referenda padesátiletému muži z Litoměřicka. "Za to mu hrozí trest v rozmezí šesti měsíců až tří let," dodala Jorová.
    Obžalovaný podle policie před volbami na ubytovně pro sociálně slabé nabízel svoz k volebním místnostem a až 500 korun. Trestní oznámení podala lovosická starostka Lenka Lízlová (ČSSD). Na případ tehdy upozornilo i hnutí ANO 2011, které později volby v Lovosicích suverénně vyhrálo ziskem 40 procent hlasů.
    Na radnici zaznamenali krátce před volbami zvýšený zájem o volební lístky, které si tam mohou vyzvednout lidé s trvalým bydlištěm na městském úřadu a žijící právě na ubytovně. "Takový zájem není obvyklý, ti lidé si většinou nevyzvedávají ani poštu," řekla tehdy ČTK mluvčí městského úřadu Jana Hejdová.
    Policie podle krajské mluvčí Aleny Bartošové prověřuje možné kupčení s hlasy v osmi městech a obcích v Ústeckém kraji. Kromě Lovosic je to například Litvínov, Chomutov, Bílina a Kadaň. V minulém týdnu přibyl podnět z Malého Března na Mostecku. Police naopak odložila případ z Ústí nad Labem. Na sídlišti Mojžíř prověřovala informace o možném kupčení s hlasy pro ODS. "Nezjistili jsme, že by k něčemu takovému docházelo, proto jsme prověřování ukončili," uvedla Bartošová.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Kraje  » Ústecký