Hejtman Bubeníček: Dokončení D8 v roce 2016 je v ohrožení - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Hejtman Bubeníček: Dokončení D8 v roce 2016 je v ohrožení

zdroj: denik.cz

Ústí nad Labem | Termín dokončení dálnice D8 v roce 2016 je podle hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka (KSČM) ohrožen. Řekl to dnes na schůzi zastupitelů s tím, že ještě nedostal od ministerstva...

 

dopravy podklady k sesuvu na rozestavěném úseku v Českém středohoří. Ministerstvo dopravy požaduje vyhlášení stavu nebezpečí v lokalitě závalu.
    Dostavba by měla podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokračovat od konce příštího roku. Termín pro odstranění horniny je polovina roku 2015. Podle ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO) by vše urychlilo vyhlášení stavu nebezpečí. Hejtman chce před takovým krokem prostudovat závěry studie České geologické služby. "Do dnešního dne jsem žádné podklady od ministra ani od Ředitelství silnic a dálnic nedostal," zdůraznil Bubeníček. Hejtman nesouhlasí s tím, že by dokončení dálnice záviselo na vyhlášení stavu nebezpečí.
    Ministerstvo dopravy by mělo Ústecký kraj požádat o vyhlášení stavu nebezpečí do 10. září. "Až se tak stane, bude žádost podrobně posouzena," uvedl hejtman.
    Svah zavalil rozestavěnou dálnici začátkem loňského června, poškodil také část železniční trati mezi Úpořinami s Chotiměří a zařízení kamenolomu Dobkovičky.
    Sanace sesutého svahu bude rozdělena do dvou etap. Nejprve bude prostor sesuvu odvodněn, čímž se sníží riziko dalšího pohybu. Cenu odvodnění ŘSD odhadlo na 40 milionů korun. V druhé etapě budou provedeny stavební práce, které zajistí trvalou sanaci území.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Kraje  » Ústecký