Kraj odložil rozhodnutí o sloučení nemocnic s Krajskou zdravotní - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Kraj odložil rozhodnutí o sloučení nemocnic s Krajskou zdravotní

zdroj: kzcr.eu

Ústí nad Labem | Ústecký kraj odložil rozhodnutí o sloučení nemocnic následné péče v Mostě a v Ryjicích na Ústecku s Krajskou zdravotní. Vedení kraje stáhlo bod z dnešního jednání zastupitelstva. O záměru...

 

sloučení budou zastupitelé jednat na některém z dalších zasedání. Se sloučením s Krajskou zdravotní, která sdružuje všechny krajské nemocnice, nesouhlasí především zaměstnanci ryjické nemocnice a někteří zastupitelé.
    Náměstek hejtmana Stanislav Rybák (ČSSD) ČTK řekl, že někteří zastupitelé se chtějí se situací obou nemocnic blíž seznámit. "Budeme o tom se zastupiteli diskutovat a k bodu se vrátíme. Záměr sloučení nemocnic ale trvá," řekl ČTK Rybák. Kraj argumentuje především ekonomickými důvody.
    Zaměstnanci ryjické nemocnice a někteří opoziční zastupitelé se obávají toho, že sloučením s Krajskou zdravotní přijde nemocnice o akreditaci na specializovanou geriatrickou péči. "Sloučením s Krajskou zdravotní by mohla nemocnice o akreditaci přijít. Navíc platí, že specializovaná péče by se neměla dávat do větších aglomerací. Obávám se toho, že to, co je teď funkční, pak už funkční nebude," řekla ČTK už dříve krajská zastupitelka a senátorka Alena Dernerová (Severočeši.cz).
    Krajská zdravotní tyto obavy odmítá. "Není důvod o akreditace se obávat, jelikož z avizovaného rozhodnutí Ústeckého kraje vyplývá, že Krajská zdravotní má převzít a provozovat ryjickou nemocnici i s personálem ve stávajících prostorách," řekl ČTK mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.
    Zaměstnanci nemocnice se obrátili na všechny krajské zastupitele. V dopise vysvětlují, proč by nemocnice měla zůstat samostatná. "Následná péče není finančně lukrativní. Teď nás dotuje kraj. Potom by péči musela dotovat Krajská zdravotní. Záměr kraje je pro mě nepochopitelný," řekl ČTK už dřív ředitel nemocnice Jaroslav Müllner.
    Podle kraje je hlavním důvodem ekonomická náročnost. Každý rok nemocnici přispívá na provoz. Ještě v roce 2012 to bylo bezmála 15 milionů korun, letos jsou to čtyři miliony. Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) už dříve řekl, že pacienti by se z Ryjic měli v budoucnu přestěhovat do areálu Masarykovy nemocnice. Historický areál pak kraj prodá.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký