Ústecký kraj začal přijímat žádosti o tzv. kotlíkové dotace - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Ústecký kraj začal přijímat žádosti o tzv. kotlíkové dotace

zdroj: slunecno.cz

Ústí nad Labem | Ústecký krajský úřad začal dnes přijímat žádosti o dotaci na pořízení nových kotlů šetrnějších k životnímu prostřední. Kraj letos rozděluje 30 milionů korun. První zájemci přicházeli před budovu...

 

úřadu už kolem třetí hodiny ranní. Těsně před otevřením bylo čekatelů pět desítek, řekla ČTK krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.
    "Během prvního dne byla zaevidována zhruba stovka podaných žádostí," uvedla mluvčí s tím, že někteří lidé si formulář zatím jen vyzvedli, případně požádali o radu při jeho vyplňování.
    Letos je na tzv. kotlíkové dotace určeno 30 milionů korun, které rovným dílem poskytnou ministerstvo životního prostředí (MŽP) a Ústecký kraj. Lidé mohou žádat o přípěvek podle druhu kotle, maximum na jednu žádost je 60.000 korun u kotle na tuhá paliva emisní třídy 4 a vyšší.
    Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) už dříve ČTK řekl, že dotace je určena hlavně soukromníkům v malých obcích v odlehlých částech regionu, kde není možnost připojení na plyn. "Žádat ale může každý, kdo splní předepsané podmínky," uvedl. Výměnu kotlů letos podpoří znovu také Moravskoslezský kraj a nově Plzeňský kraj. Podle ústeckého hejtmana by program mohl pokračovat i v roce 2015.
    Ústecký kraj začal s podporou výměny starých kotlů na tuhá paliva loni. Tehdy na dotace vyčlenil 20 milionů korun a žádosti začal přijímat 1. srpna. Ačkoli lhůta na jejich podání byla původně do 27. září, už 3. září byla částka vyčerpána. Uspokojeno tehdy bylo 455 žadatelů.
    Letos končí termín přijímání žádostí 31. července, ovšem zájemci by neměli čekat až na konec této lhůty. Přestože letošní částka je o deset milionů vyšší, nemusí se dostat na každého. Veškeré formuláře, podmínky a zásady pro udělení dotace jsou ode dneška zveřejněny na webových stránkách Ústeckého kraje.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Více  » Ekologie  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.8%