Kriminalisté dopadli údajného pachatele vraždy ženy v Teplicích - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Kriminalisté dopadli údajného pachatele vraždy ženy v Teplicích

zdroj: archiv Metropolu

Ústí nad Labem | Kriminalisté dopadli třicetiletého muže z Teplicka, který podle nich 11. dubna v Teplicích zavraždil šestasedmdesátiletou ženu. V sobotu ho soud poslal do vazby, za trestný čin vraždy mu hrozí až...

 

výjimečný trest. Novináře o tom dnes informovali zástupci krajského ředitelství Policie ČR v Ústí nad Labem. Role desetičlenného vyšetřovatelského týmu byla ztížena tím, že údajný pachatel nebyl dosud trestaný. Policisté ale zjistili, že má na svědomí vraždy dvě.
    Porovnáním biologických stop policisté zadrženého spojili s neobjasněnou podobnou vraždou starší ženy, která se stala před několika lety na Moravě. "Zjistili jsme, že se obviněný v té době tam skutečně pohyboval. Jeho genetický profil odpovídá pachateli této vraždy," řekl Charvát. Zadržný muž se přiznal i druhé vraždě. Policisté teď budou zkoumat i další dosud nevyřešené případy.
    Za dvojnásobnou vraždu hrozí muži, jenž při vyšetřování spolupracuje, ale po dohodě s právníkem se nyní chce seznámit se spisem, až výjimečný trest.
    Zavražděnou ženu našli příbuzní v jejím bytě v sobotu 12. dubna. Kriminalisté se při vyšetřování zaměřili především na okruh lidí kolem oběti. "Byla velice opatrná, dávala si pozor, koho pouští k sobě domů, byt měla zabezpečený třemi zámky," uvedl vyšetřovatel Milan Rychnovský.
    Obviněný muž byl známým jednoho z rodinných příslušníků. K zavražděné přišel s odůvodněním, že chce poradit s výběrem dárku pro jejího příbuzného, potom ji požádal o nocleh. "U výslechu uvedl, že došlo ke konfliktu, při kterém ženu ubodal nožem nalezeným v bytě," řekl Rychnovský. Muž potom na místě přespal, ráno zapnul hořáky plynové trouby, zapálil svíčku a z bytu odešel. Naštěstí včas přišli příbuzní oběti, takže nedošlo k výbuchu, jehož možné riziko zkoumají experti.
    Jako možného pachatele muže policisté pozvali na služebnu, kde ho konfrontovali se stopami z místa činu. "Chvíli vzdoroval, ale brzy se pod tíhou důkazů k vraždě přiznal," uvedl Rychnovský. V bytě zůstaly jak vražedný nástroj, tak i věci, které tam přinesl. Jednalo se o šedivé kalhoty, spodní košilku a deku. Policisté se v minulých dnech obrátili na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po člověku, kterému tyto věci patřily. "I když nás informace k pachateli přímo nepřivedly, za pomoc děkujeme," uvedl kriminalista Martin Charvát.
    Na místě zůstaly i stopy po spermatu údajného vraha, ženu však podle policistů sexuálně nezneužil. Přesto se podrobí sexuologickému zkoumání. Motiv nebyl ani loupežný, v bytě zůstaly šperky i peníze v řádu desetitisíců korun. Domnělý pachatel si odnesl jedinou věc, které se posléze zbavil a kriminalisté ji zatím nechtějí specifikovat. Po zadržení je k ní ale sám dovedl.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Ústecký