Zastupitelstvo Mostu odvolalo za studium za městské peníze primátora Vozku - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Zastupitelstvo Mostu odvolalo za studium za městské peníze primátora Vozku

zdroj: anobudelip.cz

Most | Zastupitelstvo Mostu dnes odvolalo primátora Vlastimila Vozku (Sdružení Mostečané Mostu - SMM). V tajné volbě návrh podpořilo 28 ze 43 zastupitelů. Oponenti Vozkovi vytýkají, že vystudoval titul MBA za...

 

městské peníze. Vozka krátce před hlasováním oznámil, že 180.000 korun za své studium složil na účet města.
    Město až do voleb povede statutární náměstkyně Hana Jeníčková (SMM), nového primátora zastupitelé volit nebudou. Sdružení Mostečané Mostu nebude navrhovat nového primátora. "Nebyl to boj o primátorský post," řekl ČTK šéf klubu Mostečané Mostu Jan Syrový.
    Vozkovo odvolání iniciovalo jeho domovské hnutí Mostečané Mostu. Podle nich jako primátor morálně selhal. Syrový řekl, že nikdo ze sdružení o Vozkových studiích za městské peníze nevěděl. Nikdy dříve město navíc nikomu studia neplatilo. Vozka vystudoval třísemestrální titul MBA, které stálo městskou kasu 180.000 korun.
    Peníze za Vozkovo studium nejprve složil na účet města anonymní dárce, primátor ale řekl, že studia zaplatí ze svého. Na dnešním zastupitelstvu ukázal doklad, že peníze na účet města složil.
    Vozka chtěl původně zastupitele požádat o vyslovení důvěry, schválením návrhu na jeho odvolání na program zastupitelstva se ale své žádosti vzdal. Za svým odvoláním vidí předvolební kampaň. "V okamžiku, kdy jsem zveřejnil, že už za sdružení nebudu kandidovat v dalším období, to přerostlo do těchto rozměrů," řekl Vozka bezprostředně po svém odvolání ČTK. Zároveň nevyloučil, že bude kandidovat v podzimních komunálních volbách. Vozka je zároveň poslancem zvoleným na kandidátce ANO. Zakladatel hnutí Mostečané Mostu Jiří Zelenka na zastupitelstvu řekl, že se za členy hnutí stydí. Zároveň naznačil, že město ovládají klientelistické skupiny.
    Kromě Vozky vystudovala za městské peníze stejný titul i tajemnice úřadu Jaroslava Boudová. Na tu radnice podala trestní oznámení pro podezření z porušování povinností při správě cizího majetku a zpronevěry. Zároveň bude vymáhat peníze zpět. Případ vyšetřuje lounská policie, kam ho předal mostecký územní odbor. Zabývá se i trestním oznámením, které podala fyzická osoba na Vozku.
    Vedení města navíc chce, aby Boudová skončila ve funkci tajemnice, tedy nejvyššího úředníka ve městě. O její odvolání pořádá ředitele krajského úřadu.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.8%