V Nymburce byla otevřena první česko-čínská průmyslová zóna - Středočeský - Český Metropol

Středočeský

V Nymburce byla otevřena první česko-čínská průmyslová zóna

zdroj: Středočeský kraj

Nymburk | Na ploše 50 hektarů vznikla v Nymburce historicky první česko-čínská průmyslová zóna. Jejího slavnostního otevření se spolu s hejtmanem Středočeského kraje Milošem Peterou a starostou Nymburka...

 

Tomášem Machem zúčastnili také zástupci partnerské provincie Sečuán v čele s viceguvernérem Liou Ťie.
Nová česko-čínská průmyslová zóna vznikla vyčleněním osmnácti procent stávající průmyslové zóny Nymburk Sever, která má celkovou rozlohu 280 hektarů. Její vytvoření je výsledkem společného úsilí Středočeského kraje a města Nymburka. „Dnešní otevření česko-čínské průmyslové zóny je konkrétním příkladem úspěšné spolupráce mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou. Věřím, že úspěchy společnosti Changhong, která se bude brzy významně rozšiřovat, budou inspirací pro řadu dalších firem a že se česko-čínská průmyslová zóna brzy naplní novými čínskými investory.  Česko-čínská průmyslová zóna v Nymburce má plnou podporu k dalšímu rozvoji nejen od města Nymburk, za což bych rád poděkoval členům rady města i jeho zastupitelům, ale i od Středočeského kraje a od vlády České republiky,“ uvedl hejtman Miloš Petera.
Město Nymburk ve spolupráci se Středočeským krajem bude zajišťovat umisťování čínských investorů do nové průmyslové zóny, která by se podle odhadů měla začít naplňovat nejpozději do tří let. „Již nyní je zřejmé, že prvními čínskými investory, kteří do průmyslové zóny vstoupí, budou subdodavatelé společnosti Changhong, jejíž továrna se nachází v těsné blízkosti nově vytvořené zóny. Je také již známa společnost, která bude nově příchozím investorům poskytovat potřebný servis. Jedná se o firmu China Telecom, která v tuto chvíli jedná s Podnikatelským inkubátorem Nymburk o pronájmu prostor v blízkosti průmyslové zóny,“ doplnil hejtman Miloš Petera.

Zdroj: Středočeský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Středočeský  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření