Na děti teď Sáblíková nemyslí, Čáslavskou ale prý stejně nedožene - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

Na děti teď Sáblíková nemyslí, Čáslavskou ale prý stejně nedožene

zdroj: archiv Metropolu

Soči | V šestadvaceti letech se rychlobruslařka Martina Sáblíková zařadila ziskem třetí zlaté medaile na olympijských hrách mezi legendy českého sportu. Na to, že by atakovala historicky nejúspěšnější Věru...

 

Čáslavskou, která má ve své sbírce hned sedm triumfů pod pěti kruhy, ale nemyslí. A to ani přesto, že momentálně neplánuje zakládat rodinu.
    "Paní Čáslavskou není možné překonat. To bych musela být blázen a startovat ještě na dvou olympiádách. A ani tak není jisté, že by se mi to podařilo," řekla Sáblíková, která startovala již na třech olympijských hrách a doma má pět medailí - tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou. Gymnastická legenda Čáslavská jich získala jedenáct, vedle sedmi zlatých i čtyři stříbrné.
    "Teď je jiná doba. Navíc já nejsem dobrá ve sprintech a nikdy nebudu. Takže mi zbývá jen trojka a pětka. A i tam je velká konkurence," poukázala Sáblíková na skutečnost, že moc nepředpokládá, že by v budoucnosti získala další cenný kov například na trati 1500 metrů jako ve Vancouveru, kde byla třetí. Navíc nechce koukat dál než na olympiádu v Pchjongčchangu v roce 2018. "Rozhodla jsem se, že budu plánovat jen na čtyři roky dopředu. Více je moc," řekla Sáblíková.
    Není vyloučeno, že její kariéru následně ovlivní i mateřské povinnosti. Momentálně ale na děti nemyslí. "Zatím si myslím, že mám na dítě dost času. Ale rok se s rokem sejde, najednou to bude bum bác a bude to," smála se Sáblíková. "Teď v šestadvaceti si ale nedovedu představit, že bych měla prcka," dodala.
    Že by závodila jako její kamarádka a vzor Němka Claudia Pechsteinová do 41 let a byla bez dětí, to podle všeho neplánuje. "Nevím, jestli ona někdy plánuje rodinu, což už je v jejím věku docela hrana," řekla Sáblíková.
    Bronzová medailistka v závodě na 5000 metrů Carien Kleibeukerová z Nizozemska se největšího úspěchu kariéry dočkala v 35 letech. A v Soči se přímo s ní radovala i pětiletá dcera Annemijn. Přerušit kariéru a pak se vrátit na ovály ale Sáblíková asi taky nechystá.
    "Otázka je, jestli bych zvládla vrátit se. U každého je to individuální. V rychlobruslení to zkoušela Gunda Niemannová a nevyšlo to, u nás to Katka Neumannová dokázala. Jak už jsem ale říkala, já si teď nedovedu představit, že bych měla dítě," dodala Sáblíková.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » ZOH Soči 2014  

 » Sport