Hokejisté dnes budou hrát s Američany, Sáblíková obhajovat zlato - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

Hokejisté dnes budou hrát s Američany, Sáblíková obhajovat zlato

zdroj: archiv Metropolu

Soči | Čeští hokejisté dnes nastoupí v Soči ke čtvrtfinále olympijského turnaje proti Američanům. Martina Sáblíková bude obhajovat zlato na nejdelší rychlobruslařské trati a Ester Ledecká, další snowboardingová...

 

naděje, bude mít svou olympijskou premiéru v paralelním obřím slalomu. Medailové naděje si po úspěšných závodech jednotlivců může dělat i smíšená štafeta biatlonistů.
    Úterní výhrou 5:3 nad Slovenskem odvrátili svěřenci Aloise Hadamczika hrozbu nejhoršího umístění v historii her a od 18:00 je čeká čtvrtfinále, o jehož výsledku se hovoří jako o hranici mezi úspěchem a neúspěchem. Poslední měření sil Češi vyhráli, před třemi lety na MS v Bratislavě zdolali USA 4:0 především díky hattricku Jaromíra Jágra a skvělému výkonu neprůstřelného Ondřeje Pavelce.
    Sáblíková na tříkilometrové trati v Soči prohrála s Nizozemkou Ireen Wüstovou a na pětce to chce své velké soupeřce oplatit. Na nejdelší trati od roku 2007 na velkých závodech nepoznala hořkost porážky, získala šest titulů mistryně světa a triumfovala i na hrách ve Vancouveru.
    Ledecká v osmnácti letech takovou bilanci mít nemůže, ale soupeřky už ji také dobře znají. Ještě loni byla na mistrovství světa nejlépe šestnáctá, ale letos už v celkovém hodnocení Světového poháru obsadila druhé místo. A v polovině ledna ve slovinské Rogle obří slalom dokonce vyhrála.
    Čeští biatlonisté už na hrách získali čtyři medaile a ve smíšené štafetě to mohou ještě vylepšit. Vždyť čtveřice Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec získala loni na domácí trati v Novém Městě na Moravě bronz na mistrovství světa a v Soči všichni potvrzují výbornou formu. Podobně vyrovnané týmy mají jen Norsko, Francie a domácí Rusko.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » ZOH Soči 2014  

 » Sport  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření