Naši hokejisté zdolali Slovensko 5:3 a jdou na USA - ZOH Soči 2014 - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

ZOH Soči 2014

Naši hokejisté zdolali Slovensko 5:3 a jdou na USA

zdroj: archiv Metropolu

Soči | Čeští hokejisté porazili v osmifinále olympijského turnaje v Soči Slovensko 5:3 a zajistili si postup do čtvrtfinále, ve kterém ve středu nastoupí proti USA. Tým kouče Aloise Hadamczika si již v první třetině...

vypracoval tříbrankové vedení, které ve druhé části ještě zvýšil, nakonec se ale o výsledek strachoval až do konce. Slováci pod vedením českého trenéra Vladimíra Vůjtka duel zdramatizovali třemi góly, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Naopak při power play popáté inkasovali.
    V sestavě českého týmu opět chyběl útočník Eliáš, který už po nemoci začal trénovat, nově navíc i obránce Barinka, který má potíže s kyčlí. Zpět do hry se tak dostal Rozsíval.
    Již ve druhé minutě mohl otevřít skóre Milan Michálek, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Radivojevič. Čechům se doposud na turnaji nedařila hra v přesilových hrách, v klíčovém momentu to ale neplatilo. V 7. minutě byl vyloučen Marincin a Hemský jeho faul již po patnácti sekundách potrestal. Po důrazu na brankovišti střílel do okryté branky.
    O 29 sekund později kapituloval slovenský brankář Laco podruhé, Plekanec po rychlém protiútoku trefil tyč a Červenka pohotovou dorážkou zvýšil. Další gól mohl přidat agilní Milan Michálek, ale skóre se opět změnilo až v další přesilovce. Přesně pod horní tyč se trefil Krejčí.
    Na začátku druhé části český tým nevyužil další dvě početní výhody, ale utkání měl vcelku pevně pod kontrolou. Slováci však nerezignovali a snažili se snížit, Pavelec byl ale vždy připravený. Poradil si s pokusy Záborského i Bartoviče.
    Ve 36. minutě se předvedl Červenka. Nejprve jednu šanci nevyužil, vzápětí ale obral o puk Sekeru a samostatný náskok bezpečně proměnil. Rozjásal tak i početnou skupinu českých sportovců v čele se zlatou snowboardistkou Samkovou, kteří hokejistům v hale Šajba fandili. V závěru druhé třetiny se ale Slovákům podařilo přece jen snížit, Pavelce překonal přesnou střelou k tyči Marián Hossa.
    Vrátit Česku zpět čtyřgólové vedení mohl ve 45. minutě Erat, trefil ale jen tyč. Slováci nerezignovali a podařilo se jim duel notně zdramatizovat. Nejprve snížil svým druhým gólem v zápase Marián Hossa a o 91 sekund později překonal Pavelce Surový. V obou případech Slováci využili otevřený prostor v české obraně.
    Kouč Hadamczik se pokusil přibrzdit ofenzivní lavinu soupeře oddechovým časem, Slováci se ale i nadále tlačili do útoku. Šanci zklidnit českou hru měli Jágr a Židlický, Laco ale jejich pokusy zlikvidoval. V závěru Hadamczikovu týmu pomohl Meszároš, který v poslední minutě fauloval a vzal Slovensku šanci na finální tlak. Vůjtek se přesto rozhodl odvolat Laca a Plekanec uzavřel skóre střelou do prázdné branky.