Štafetu běžců na lyžích poběží Razým, Bauer, Jakš a Kožíšek - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

Štafetu běžců na lyžích poběží Razým, Bauer, Jakš a Kožíšek

zdroj: skipetriny.cz

Krasnaja Poljana | Dušan Kožíšek figuruje překvapivě v nominaci českých běžců na lyžích pro nedělní štafetu, která bude na olympijských hrách v Soči obhajovat bronzové medaile z Vancouveru. O nominaci...

 

rozhodl trenér Miroslav Petrásek po dnešním tréninku, do závodu nastoupí ještě Aleš Razým, Lukáš Bauer a Martin Jakš.
    Kouč měl už v pátek jasno o prvních dvou klasických úsecích, které pojedou Razým a Bauer. Razýmovi se nepovedl sprint volnou technikou a potýkal se s bolestivě zraněnou Achillovou šlachou, ale při pátečním tréninku klasického stylu se jeho potíže nezhoršovaly. "Lukáš (Bauer) je v dobré kondici," prohlásil Petrásek po jeho pátém místě v závodu na 15 km klasicky.
    Čekalo se, že do úseků volnou technikou nastoupí Jakš a Jiří Magál. Zatímco Jakšovi Petrásek věří, i když se v závěrečné přípravě potýkal s nemocí, letos nevýrazného Magála se rozhodl vyměnit. K dispozici měl Petrásek Petra Nováka a Kožíška, který je ale ryzím sprinterem a do olympijské nominace se dostal na poslední chvíli.
    Štafeta z Vancouveru tak bude z poloviny jiná. Do Soči vůbec neodjel tehdejší finišman Martin Koukal. Před čtyřmi lety rozjížděl štafetu Jakš a po Bauerovi jel Magál.
    O složení týmového sprintu se rozhodne po štafetě podle výkonnosti Jakše s Razýmem, kteří jsou v původní nominaci a byli čtvrtí na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Ve hře je ale stále také Bauer, neboť náročné a kopcovité tratě v areálu Laura nejsou stavěné na míru specialistům na sprint.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » ZOH Soči 2014  

 » Sport