Hokejisté vydřeli v Soči výhru 4:2 nad Lotyšskem - ZOH Soči 2014 - REGIONÁLNÍ NOVINY

ZOH Soči 2014

Hokejisté vydřeli v Soči výhru 4:2 nad Lotyšskem

zdroj: archiv Metropolu

Soči | Čeští hokejisté porazili v druhém utkání na olympijských hrách v Soči Lotyšsko 4:2 a získali premiérové tři body do tabulky základní skupiny C. O výhře rozhodli svěřenci trenéra Aloise Hadamczika ve...

druhé třetině, kdy po gólech Jakuba Voráčka a Marka Židlického získali rozhodující dvoubrankový náskok. Střelecky se prosadili i Martin Erat a Jaromír Jágr. Základní část turnaje Češi uzavřou sobotním soubojem se Švýcarskem.
    V brance českého týmu se tentokrát objevil Pavelec, kouč Hadamczik tak hned v úvodu turnaje využil všechny tři gólmany, které má v Soči k dispozici. Do hry se dostali i obránce Šmíd a útočník Hanzal, kteří proti Švédsku nehráli. Naopak i nadále chyběl Gudas, který po nemoci sice se spoluhráči absolvoval předzápasové rozbruslení, ale poté šel nabírat fyzičku na rotoped.
    Pavelec měl od začátku podle očekávání méně práce než jeho protějšek Masalskis. Pozornost lotyšského brankáře, který sezonu působil i v Česku, vyzkoušeli Hemský, Milan Michálek, Erat nebo Frolík. Otevřít skóre se však favorizovaným Čechům nepodařilo ani v úvodní přesilové hře.
    Bezbrankový stav se změnil až v 11. minutě, kdy Masalskise prostřelil Erat. Vedení ale národní tým neudržel dlouho. O minutu později byl vyloučen Hanzal a Lotyši jeho faul potrestali, i když rozhodčí gól Spruktse uznali až se zpožděním a po podnětu kolegy u videa. Sprukts totiž trefil kameru umístěnou v brance, od které se puk odrazil zpět do hřiště, a sudí to nepostřehli.
    Ještě v závěru první třetiny však Češi získali vedení zpět. V přesilovce skóroval Jágr, který se prosadil i ve druhém zápase na turnaji. Jenže Lotyši dokázali opět vyrovnat. Ve 24. minutě se Vasiljevs trefil přesně k pravé tyčce Pavelcovy branky.
    Svěřenci trenéra Hadamczika měli i nadále střeleckou převahu, proti houževnatému soupeři se ale prosazovali těžko. Přesto dokázali získat vedení zpět. Nahození Zbyňka Michálka tečoval hokejkou Voráček a Masalskis kapituloval potřetí. V závěru druhé části potvrdil ofenzivní schopnosti Židlický, který pohotově zpoza branky zasunul puk za Masalskisova záda a zajistil dvoubrankové vedení. Bek New Jersey se stejně jako Jágr prosadil i ve středu při prohře se Švédy.
    Navýšit český náskok mohli v další početní výhodě Židlický nebo Jágr, Masalskis ale držel tým ve hře o body. U levé tyčky osamocený Jágr mohl další trefu přidat i ve 48. minutě, ani tentokrát ale neuspěl. Prioritou Hadamczikova týmu však bylo už neinkasovat, což se nakonec podařilo. I proto, že Lotyši nevyužili 57 sekund dlouhou přesilovku pět na tři.