Šlechetný lyžař Kenworthy si chce ze Soči odvézt pět toulavých psů - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

Šlechetný lyžař Kenworthy si chce ze Soči odvézt pět toulavých psů

zdroj: archiv Metropolu

Krasnaja Poljana | Americký lyžař Gus Kenworthy má nejen velký talent, díky kterému získal na olympiádě v Soči stříbro ve slopestylu, ale i dobré srdce. V dějišti her se stará o rodinku toulavých psů a chce si ji odvézt...

 

domů do Colorada.
    "Žijí nedaleko mediálního centra Gorki a dělám všechno pro to, aby mohli odjet se mnou," citovala dvaadvacetiletého Kenworthyho agentura Reuters. "Je tam fena a čtyři štěňata a jsou to ta nejhezčí stvoření na světě," dodal.
    "Celý život miluju psy a ty nejkrásnější najdu zrovna na olympiádě. Je to jako pohádka, tak doufám, že bude mít dobrý konec," uvedl Kenworthy. "Včera jsem se za nimi dostal až večer po celodenním tréninku. Hrál jsem si s nimi a přinesl jim nějaké jídlo," uvedl.
    Najít nový domov pro pětici psů prý nebude problém. "Jedno štěně si asi nechám pro sebe, o další se už přihlásil bratr se snoubenkou," prozradil Kenworthy. "A také mi píše spousta lidí a každý se ptá, jestli by si nemohl jednoho z psů vzít," řekl.
    Toulaví psi jsou jednou z afér doprovázející hry v Soči. Podle některých informací je odchytová firma nechává utratit, což pobouřilo řadu sportovců včetně českého biatlonisty Michala Šlesingra.
    K podobnému kroku jako Kenworthy se proto odhodlala rovněž mluvčí amerického týmu bobistů a skeletonistů Amanda Birdová, která už také pro fenku vybrala příhodné jméno Sochi. Její krajan zatím tak daleko nemyslí. "Ještě nejsou moji. A dokud je nemám, nemůžu je pojmenovat," prohlásil.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » ZOH Soči 2014  

 » Zajímavosti  

 » Zvířata