Běžec Bauer se chce v Toblachu odrazit k olympiádě - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

Běžec Bauer se chce v Toblachu odrazit k olympiádě

zdroj: archiv Metropolu

Toblach (Itálie) | Po měsíci se běžec na lyžích Lukáš Bauer objeví v závodní stopě. Po odstoupení z Tour de Ski měl pár dnů volno a pak přes tři týdny trénoval v Toblachu, kde se v sobotu postaví na start klasické...

 

patnáctky Světového poháru. Dobrým výsledkem se chce odrazit k olympijským hrám v Soči.
    "Nerušeně jsem trénoval a připravoval se až zahřmí, což zahřmí poprvé teď v sobotu a pak doufám, že hlavně na olympiádě ukážu, že to stálo za to," řekl Bauer v telefonickém rozhovoru ČTK z Itálie, kde nabíral formu tři a půl týdne.
    Klasická patnáctka, kterou Bauer poběží v Toblachu, bude i jeho prvním a hlavním závodem na olympiádě v Soči. Proto se chce v Itálii dobře rozjet. "Rád bych zajel dobrý nebo výborný výsledek, což je do desátého místa, ale nemám představu, jak by to mohlo jít. A nemám ani představu, kdo se sem sjede," řekl Bauer.
    "Očekávám potvrzení toho, že jsem na tom líp než na Tour de Ski a v Davosu," poukázal Bauer na své poslední starty v SP. Ve Švýcarském Davosu dojel až za bodovanou třicítkou a z Tour odstoupil. "Chci si teď potvrdit zlepšené pocity z trénování a odrazit se od přípravy směrem k olympiádě," přál si Bauer, který o sobě dal vědět především v úvodu sezony výhrou v klasické desítce v Kuusamu.
    Měsíc bez závodů v sezoně strávené jen trénováním nejsou pro běžce normální. Sice chtěl původně přípravu proložit startem na SP v Polsku, ale nebyly tam ideální sněhové podmínku a proto zůstal v Toblachu. "Nebaví mě trénovat měsíc uprostřed sezony bez toho, abych mohl závodit, ale bohužel, tak to je," konstatoval Bauer.
    Na kempu začínal objemovou přípravou a postupně přecházel do rychlosti. O něco více jezdil klasiku, protože v Soči začne klasickou patnáctkou, pak by měl jet klasický úsek také ve štafetě. "Cítím se líp než v prosinci, ale jsem zvědavý, jaký to bude v závodě," řekl běžec z Božího Daru. "Mám ze závodu i respekt, protože jsem vypadl ze závodního rytmu a jdu do toho po neúspěšných startech," řekl Bauer.
    Pozitivní je, že přípravu zvládl bez zdravotních komplikací. "Vše bylo a je naprosto v pořádku," hlásil. Žádná rýma ani bolest v krku ho netrápily. Lépe než v prosinci je na tom také tepově. "Nemám pocit, že jsem neustále unavený jako jsem byl. Rozhoduje výsledek, ale já si myslím, když tam tepy budou, tak bude i výsledek."
    Se servismanem Vítkem Zahulou strávil Bauer v Toblachu většinu času osamoceně. Jen chvilku jim zpestřily čas týmy připravující se na juniorské mistrovství světa. O víkendu se domluvili na spolupráci se servisem Polska, který je na místě také v omezené sestavě. A u trati bude Bauera podporovat manželka a děti, kteří za ním na poslední tři dny přijely. "Dostanou rozkaz stát kolem trati a fandit," smál se.
    Z Toblachu se Bauer přesune na skok domů, v pondělí si vyzvedne olympijskou výbavu a v úterý vyrazí druhým českým speciálem do Soči. Jeho den přijde 14. února, takže bude mít deset dnů na aklimatizaci a projetí si tratí, které dosud neviděl.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » ZOH Soči 2014  

 » Sport