Sobotka už další komplikace při jmenování vlády nečeká - Volby 2013 - Český Metropol

Volby 2013

Sobotka už další komplikace při jmenování vlády nečeká

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Předseda ČSSD a jmenovaný premiér Bohuslav Sobotka neočekává další podmínky ani komplikace při jmenování nové koaliční vlády. Nepředpokládá také, že by koalice složená z ČSSD, KDU-ČSL...

 

a ANO měnila navržené složení, které předložil prezidentu Miloši Zemanovi. Sobotka to dnes řekl poté, co Sněmovna v prvním čtení podpořila novelu služebního zákona, a splnila tak prezidentovu podmínku pro jmenování vlády. Během rozpravy zaznělo z opozičních lavic varování, že by si prezident mohl klást i jiné podmínky.
    "Pan prezident jmenoval nového premiéra, pan prezident se jasně vyjádřil v tom smyslu, že jmenuje novou vládu do konce tohoto měsíce," řekl Sobotka ČTK a Českému rozhlasu. "Určitě můžeme mít různé názory na to, že pan prezident mohl postupovat rychleji, možná o něco ano, ale v každém případě bude pozitivní, pokud tady do konce ledna již bude vláda vzniklá na základě demokratických voleb do Poslanecké sněmovny," podotkl.
    "A nepředpokládám, že by se tady měly objevit nějaké další podmínky nebo komplikace, stejně jako nepředpokládám, že by koalice měnila personální návrh, který jsem v pondělí panu prezidentovi na Hradě předal," dodal Sobotka.
    Sobotka také řekl, že se nyní schází s budoucími členy koaliční vlády, chce se sejít se všemi. Mluví s nimi o prioritách jednotlivých resortů. Dnes jednal s kandidátem na ministra životního prostředí Richardem Brabcem (ANO), kandidátkou na ministryni spravedlnosti Helenou Válkovou (ANO) i příštím ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL).
    "Jde mi hlavně o to, abych se ujistil, že ministři mají jasnou koncepční představu o tom, jak resorty povedou a jak zajistí realizaci vládních priorit, které máme ve svém programovém prohlášení," uvedl Sobotka.
    Některé kandidáty do vlády si dnes pozval i prezident Zeman. Sobotka řekl, že s nimi o obsahu těchto rozhovorů nemluvil.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Volby 2013