Klaus: Nejmenovat některé navržené ministry jsem si nedovolil - Volby 2013 - Český Metropol

Volby 2013

Klaus: Nejmenovat některé navržené ministry jsem si nedovolil

zdroj: archiv Metropolu

Pec pod Sněžkou | Nejmenovat některé navržené ministry jsem si jako prezident republiky nikdy nedovolil, řekl dnes Václav Klaus. Současné sestavování nové vlády prý ale sleduje zpovzdálí, poprvé po 24 letech...

 

se ho totiž netýká. Klaus to dnes řekl novinářům při spuštění nové lanovky na Sněžku.
    Naproti tomu Klausův nástupce Miloš Zeman už dříve řekl, že by nemusel jmenovat všechny ministry, které mu předseda ČSSD Bohuslava Sobotka jako kandidát na premiéra předloží. Zeman se chce vměšovat do sestavování nové vlády a chce, aby ministerstva řídili lidé s dostatečným odborným zázemím.
    "Skřípal jsem zuby xkrát v řadě případů v těch minulých deseti letech, když jsem musel jmenovat toho či onoho ministra, o kterém jsem byl přesvědčen, že na funkci nemá. Zdráhal jsem se, bránil jsem se, polemizoval s předsedy vlády, ale bezprostřední moment, že bych odmítl jmenování, jsem si nedovolil," řekl dnes Klaus.
    Současně doplnil, že "garnitura, která bude vytvářet vládu, není garniturou, kterou by volil", a z nové vlády proto nebude mít radost. "Jestli bude o jedno místo jiné v té pozici nebo oné, trošku mě nechává chladným," řekl.

 

zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Volby 2013  

 » Politika