Osobnosti roku Ústeckého kraje 2012: kategorie sport - Lukáš Konečný - Osobnost - Český Metropol

Osobnost

Osobnosti roku Ústeckého kraje 2012: kategorie sport - Lukáš Konečný

zdroj: archiv Metropolu

ÚSTÍ NAD LABEM | Regionální noviny METROPOL vyhlásily v listopadu společně se Skupinou ČEZ a dalšími partnery 2. ročník čtenářské ankety Osobnost roku Ústeckého kraje 2012. Do hlasování se zapojilo...

 

celkem 3 690 čtenářů, kteří rozhodli o vítězích jednotlivých kategorií. Ti převzali ocenění ve čtvrtek 7. února z rukou radního Ústeckého kraje Pavla Vodseďálka a pořadatelů projektu na slavnostním galavečeru, spojeným se 6. METROPOL párty na zámečku Větruše v krajské metropoli.

 

Lukáš Konečný: Mistr světa organizace WBO


S boxem začal v osmi letech. Svůj první zápas absolvoval, když mu bylo dvanáct. Jako junior se stal čtyřnásobným českým mistrem, v kategorii seniorů zvítězil dokonce pětkrát. Na juniorském mistrovství Evropy v roce 1995 obsadil druhé místo. 
 
Jako amatér se účastnil řady mezinárodních turnajů, z nichž si cení zejména vítězství na Grand Prix v Ústí nad Labem a druhého místa na turnaji Cordóba Cardin na Kubě. V letech 1997 a 1999 vybojoval na mistrovství světa v těžké konkurenci dvě bronzové medaile. Českou republiku reprezentoval i na olympijských hrách v Sydney. K profesionálům přestoupil v roce 2001, když podepsal smlouvu s německou stájí Sport Events Steinforth (SES). Své první utkání vyhrál již po 17 vteřinách. Je evropským dvojnásobným šampionem organizace EBU v lehké střední váze z roku 2010, v letech 2006 a 2011 vybojoval titul interkontinentálního mistra organizace WBO a stal se rovněž interkontinentálním mistrem IBF, když porazil Ante Bilice. Společně s Rudolfem Krajem jsou jedinými českými boxery, kteří bojovali o světový titul. Dne 5. dubna 2012 se Lukáš Konečný z Ústí nad Labem stal mistrem světa organizace WBO v lehké střední váze, když v Brně porazil knock-outem v 7. kole Salima Larbiho. A to je také úspěch, kterého si ve své dosavadní kariéře nejvíc váží. 
Jak si udržuje formu? Když zrovna nezápasí, absolvuje dvakrát denně trénink. Boxuje buď do pytle, nebo se sparing partnerem a věnuje se kondiční přípravě. Do ní patří běh, posilování, cvičení s medicinbalem, se švihadlem tak, aby to nebyla nuda. Box je podle Lukášových slov všestranný sport, který vyžaduje vytrvalost, píli, psychickou odolnost, postřeh, výbušnost. Je to zároveň životní filozofie, které se musí podřídit on sám i jeho rodina. 
A co by poradil všem, kteří chtějí s boxem začít? Sport je to náročný, skvěle formuje psychiku a povahu člověka. Špatná příprava ale, na rozdíl třeba od fotbalu, znamená, že utrží rány. Každý sport, včetně boxu, by měl člověka bavit a naplňovat, měl by to být koníček a jako k takovému je třeba k němu přistupovat. 
Co dělá Lukáš Konečný na začátku letošního roku? Vede tréninky boxu v Praze a pravidelně navštěvuje svoji soukromou tělocvičnu v Ústí nad Labem, kde trénuje sólo nebo s kamarády. Se svým zahraničním manažerem teď plánují zápasy ve vyšší, střední váhové kategorii o evropský titul. O tom, zda se odehrají v Ústí, Praze, Brně nebo v Německu, zatím není rozhodnuto, ale fanoušci se všechno včas dozvědí na stránkách www.profiboxing.cz.

 

Všechny osobnosti roku 2012 najdete zde

 

Text: Ladislava Richterová

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 

 » Osobnost  

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

30%

 

Ne

25.6%

 

Je mi to jedno

21.9%

 

Nemám k tomu dost informací

22.5%