Litoměřičtí školáci zdravě vaří - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Litoměřičtí školáci zdravě vaří

zdroj: Město Litoměřice

Litoměřice | Pokrmy prospěšné zdraví provoněly budovu Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích. Zdravé město Litoměřice zde totiž ve spolupráci se školou a výživovou poradkyní pořádalo...

 

2. ročník soutěže „S jídlem si (ne) hrajeme“. Cílem bylo motivovat děti ke zdravému vaření a zároveň ukázat, že i vaření může být zábava. Informovala o tom mluvčí města Eva Břeňová.
Do soutěže se zapojilo pět základních škol. Týmy prvního stupně připravovaly zdravé svačinky, žáci druhého stupně základní školy pak chystali oběd, tentokrát z luštěnin a obilovin. Každý školní tým měl svého kouče, studenta oboru kuchař, číšník hotelové školy v Dlouhé ulici, který dětem s přípravou jídla pomáhal. 
Komise, složená ze starosty města Ladislava Chlupáče, výživové poradkyně Radky Hazuchové, vedoucí odboru školství městského úřadu Andrey Křížové, ředitelky střední školy Pavly Matějkové a provozovatele Radničního sklípku Františka Kopeckého, na závěr zhodnotila nejen chutnost pokrmů, ale i jejich prezentaci a způsob servírování. „Nejvíce bodů stejně jako loni získal tým Základní školy Havlíčkova, v jehož případě porota ocenila vysoké výkony podané ve všech soutěžních kategoriích,“ uvedla koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice Rita Vlčková. Druhý skončil tým ZŠ U Stadionu a třetí ZŠ Ladova.
Akce byla podpořena z projektu READY 21 z programu švýcarsko-české spolupráce Ministerstva životního prostředí. Na snímku připravují pokrm členové vítězného družstva Michala Béra (zleva), Ondru Vimra a Lukáše Voldaně. Zcela vpravo je Kateřina Sikorová, členka týmu ZŠ Boženy Němcové.

Zdroj: Město Litoměřice

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.3%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28%