Muži porazili ženy v sekané - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Muži porazili ženy v sekané

Ikona

19. března 2008, 14.43 | Malé Březno/ Mostecko – O nejvoňavější, nejchutnější a nejkrásnější sekanou v Malém Březně na Mostecku soutěžily na tři desítky amatérských kuchařů. V soutěži s názvem „Krušnohorská sekačka“ jednoznačně zvítězili muži na nad ženami. Ti obsadili první tři místa. Vítězem se stal Adam Cína, za ním se umístil Bohumil Šíma a Martin Zadák.

 

Sedmičlenná porota měla s hodnocením plné ruce práce a zabrat dostaly také žaludky porotců. Ti hodnotili nejprve vzhled sekané. Někteří soutěží připravili sekané ve tvaru kapra, bábovky, podkovy či je nejrozmanitějšími způsoby ozdobili. Nejvíce dostali porotci zabrat, když museli všech dvaatřicet sekaných ochutnat. Všichni si vzali na pomoc pivo. „No další sekanou si dám tak nejdřív za týden, dneska jí budu mít plné zuby. Každá z nich má něco do sebe,“ řekl porotce Stanislav Trnka, který jednotlivá sousta pro oddělení chutí zapíjel hruškovicí.  Jediná žena v porotě Iva Šmídová nedá dopustit na seknou od maminky. „Ta jí dělá nejlépe, tyhle jsou také dobré, některé víc některá méně, ale naše je nelepší,“ řekla.

Vítěz soutěže Adam Cína musel být svým úspěchem překvapen. „V obchodě jsem koupil půl kila mletého, dal jsem tam housku a všechno, co tam patří. Jen jsem ji ozdobil uzeninou, nic víc,“ řekl. Zřejmě se porotci nedali zlákat sekanými, které byly nápaditě plněné či obohacené o netradiční přísady.

Dvaatřicet sekaných se nakonec rozkrájelo a organizátoři je rozprodali divákům, kterých byl plný sál. Výtěžek z akce putoval do psího útulku v Jimlíně na Lounsku.

Text a foto Tomáš Branda

Tématické zařazení:

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.8%

 

Ne

37.9%

 

Zlepšuje se to

28.3%