Krajská zdravotní pokračuje v revitalizaci chomutovské nemocnice - Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Krajská zdravotní pokračuje v revitalizaci chomutovské nemocnice

Foto archiv

Chomutov | Krajská zdravotní, a. s., pokračuje v plánované revitalizaci Nemocnice Chomutov, o. z. S jejími dosavadními výsledky, probíhajícími investičními akcemi i těmi připravovanými se ve čtvrtek seznámili členové vedení Krajské zdravotní, a. s. - Ing. Jiří Novák, předseda představenstva, generální ředitel Ing. Petr Fiala a náměstek pro řízení zdravotní péče MUDr. Aleš Chodacki, které doprovodila MUDr. Irena Voříšková, ředitelka zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s., - Nemocnice Chomutov, o. z.

 

Součástí pracovní návštěvy v Chomutově bylo i představení deseti nových sanitních vozidel pro Zdravotnickou dopravní službu Krajské zdravotní, a. s., které nahradí vozy nevyhovující současným potřebám pro přepravu nemocných osob a provozu na pozemních komunikacích.

"Investiční akce, které probíhají v rámci celé Krajské zdravotní, nemají za posledních 40 let obdoby. Není nemocnice, kde bychom neinvestovali 300 milionů korun. Vždyť jen připravovaný nový pavilon pro Emergency, centrální operační sály, jednotky intenzivní péče a anesteziologicko-resuscitační oddělení v chomutovské nemocnici vyjde - jestliže sečteme náklady na projektovou dokumentaci, stavební část a lékařské technologie - na tři sta milionů včetně DPH. A úkoly, které padají na náš odbor investic a obnovy majetku, jsou značné. Na druhou stranu je nám jasné, že v současné době je situace příznivě nakloněna a je potřeba ji využít. Je totiž možné získávat finanční prostředky jak z grantů, tak od Ústeckého kraje. Myslím, že se nám to daří," zdůraznil Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., který si se svými spolupracovníky prohlédl některé dokončené a zahájené investiční akce v areálu Nemocnice Chomutov, o. z. Jsou jimi například II. etapa rekonstrukce oddělení nukleární medicíny, zřízení stravovacího provozu v budově "G" nebo do budovy "H" přemístěná základna zdejšího pracoviště Zdravotnické dopravní služby.

Podrobnou prezentaci investičních akcí v chomutovské nemocnici přítomným zprostředkoval Jan Vágner, vedoucí Odboru investic a obnovy majetku Krajské zdravotní, a. s. Prezentace je přílohou této tiskové zprávy.

"Za nemocnici, naše zaměstnance a pacienty velice děkuji, protože revitalizace nemocnice, která zde probíhá, je za poslední roky svým rozsahem nebývalá. Zaměstnanci a pacienti velice příznivě vnímají změny, které se dějí ve prospěch nás všech. Pevně věřím, že budou dále pokračovat. Jsme za to vděční a ještě jednou děkujeme," řekla MUDr. Irena Voříšková, ředitelka zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Chomutov, o. z.

 "Je potřeba si uvědomit, že nástupem Ing. Nováka do funkce předsedy představenstva začala éra významných investičních akcí za významné investiční finanční podpory našeho jediného akcionáře, Ústeckého kraje. Slovo investiční zdůrazňuji proto, že na rozdíl například od některých nemocnic zřizovaných kraji nečerpá Krajská zdravotní provozní podporu," upozornil Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. "Pořízení deseti sanitních vozů za jedenáct milionů korun je ve světle téměř 1,5 miliardy v investičním plánu pro letošní rok akcí menší, ale je třeba říci, že je akcí viditelnou. Zlepšování podmínek pro přepravu pacientů považuje Krajská zdravotní za důležité," poznamenal generální ředitel.

Krajská zdravotní uzavřela rámcovou smlouvu na dodávku celkem 40 sanitních vozů za období čtyř let. Celková cena 10 sanitních vozů Fiat Ducato Light, vzešlá z veřejné soutěže, činí 11 355 050 Kč včetně DPH, kdy jeden vůz stál 1 135 505 Kč. V ceně je rovněž zahrnuta zdravotnická výbava, jako jsou například nosítka Medirol, infarktové křeslo Medirol Clubman nebo tři sedačky s tříbodovým bezpečnostním pásem. Nové sanitky se od současných liší tím, že mohou převézt až pět osob najednou. Větší počet sedadel je výhodou pro doprovod převážených nemocných, úhrada za převoz od pojišťoven je pouze pro čtyři přepravované osoby v jednom sanitním vozidle. Pět aut získá zdravotnická dopravní služba v Ústí nad Labem, dvě v Teplicích, dvě v Chomutově a jeden vůz dostane oddělení zdravotnické dopravní služby v Lounech. Krajská zdravotní, a. s., prvních devět sanitních vozidel v rámci obnovy autoparku pořídila již před dvěma lety. Šlo o sedm vozů Fiat Ducato a dva automobily Volkswagen Transporter se zástavbou upravenou pro přepravu nedonošených a patologických novorozenců. Krajská zdravotní, a. s., je představila 8. července 2016, rovněž v chomutovské nemocnici. Zdroj:

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví  » Zdraví