Praha bude stavět ekologicky a trendově - Ekologie - Český Metropol

Ekologie

Praha bude stavět ekologicky a trendově

zdroj: Hl. m. Praha

Praha | Pražští radní schválili úpravu celkových investičních nákladů stavby osmi bytových objektů na Černém Mostě. Navýšení nákladů vychází z nutnosti aktualizace projektu tak, aby odpovídal moderním standardům...

 

a byl energeticky šetrný. Z původních 570 000 000 Kč schválili radní navýšení nákladů na 840 000 000 Kč dle doporučené varianty SMART PLUS energetického konceptu.
Předkladatel návrhu, radní pro oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko, uvedl: „Varianta SMART PLUS je sice náročnější z hlediska pořizovacích nákladů, avšak výrazně minimalizuje provozní náklady. Jsem rád, že první velký developerský projekt Prahy po dlouhých 15 letech, kdy se takříkajíc nekoplo do země, bude realizován právě v moderní, ambiciózní variantě SMART PLUS. Černý Most bude díky tomu opravdu dobrá adresa!“
V původním projektu se nepočítalo se současným standardem, s použitím moderních technologií ani zelené architektury. Mezi investiční vícenáklady spadají např. nadstandardní stínění oken, lokální chlazení horních bytů, vegetační střechy, tepelná čerpadla a další.
Na stavbu bylo vydáno územní rozhodnutí v roce 2003, v roce 2004 byla zpracována dokumentace pro stavební povolení a v roce 2005 bylo vydáno stavební povolení, jehož platnost je do 16. 5. 2018. 

Zdroj: Hl. m. Praha

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Více  » Ekologie  

 » Kraje  » Praha