Prodej vozů na alternativní pohon roste - Ekologie - Český Metropol

Ekologie

Prodej vozů na alternativní pohon roste

zdroj: Auto Palace

Praha | Druhá největší dealerská skupina v ČR, Auto Palace, eviduje v prvních měsících tohoto roku zvýšený zájem o vozy na alternativní pohon. Nejúspěšnější značkou v prodejích je Mitsubishi, která v meziročním...

 

srovnání navýšila prodeje ekologických vozů o 25 %. Úspěch ale slaví také značky Škoda, Volvo a Hyundai. Téměř většina vozů této kategorie je novými majiteli používána pro firemní účely, nejčastěji pak pro rozvoz občerstvení nebo provozování taxislužby. 
Auto Palace, jako prodejce 8 značek, nabízí více než polovinu z nich s možností pořízení verze s alternativním pohonem. Mitsubishi v současnosti nabízí alternativní pohon pro modely Outlander a ASX, Škoda pro modely Octavia a Citigo, Volvo pro XC 90, S 90, V 90 a V 60, Ford pro oblíbené Mondeo a butovické Hyundai má pak od začátku roku v portfoliu elektromobil Ioniq. 
Prodejně nejúspěšnější jsou v současnosti Outlander od Mitsubishi a Škoda Octavia a Citigo. Například Škoda Octavia je pořizována zákazníky pro provoz taxislužby, Citigo pak jako firemní vůz pro rozvoz občerstvení. Neoblíbenější jsou stále ještě vozy na CNG, kde je návratnost rychlá a při provozu se lze dostat až na cenu 1,- Kč za ujetý kilometr.

Zdroj: Auto Palace

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Auto  

 » Více  » Ekologie  

 

Anketa

Chystáte se letos držet Suchej únor?

Ano! Abstinenci zdar!

29.6%

 

Ne! Abstinenci zmar!

22.4%

 

Ještě nevím

25.7%

 

Netuším co to je...

22.4%