V Zoo Praha se narodilo mládě koně Převalského - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

V Zoo Praha se narodilo mládě koně Převalského

foto archiv zoo

Praha | V pražské ZOO se před týdnem narodilo další mládě koně Převalského. Jedná se nejspíše o samečka a je zdravý, čilý a už od své matky pije.

 

Matkou nového přírůstku je klisna Hara původem ze saského Chemnitzu a otcem hřebec Len pocházející z ukrajinské biosférické rezervace Askania-Nova. „Krátce po narození se mládě postavilo a zajímalo se o dění kolem, mimo jiné o dva starší, letos narozené, sourozence. Ti se zase zajímali o něj, zejména klisnička, která přišla na svět letos v červenci. Zkušená matka ovšem zatím svého posledního potomka chrání a nedovolí s ním žádný kontakt,“ uvedla kurátorka chovu kopytníků Zoo Praha Irena Schneiderová.

Počátkem minulého týdne přitom ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek prezentoval na výroční konferenci WAZA (Světová asociace zoologických zahrad a akvárií) v Bangkoku úsilí zahrady o záchranu koní Převalského. Zmínil přitom, že se v zoo, jak v pražské Troji, tak v dalších jejích zařízeních, dosud narodilo celkem 238 hříbat tohoto ohroženého druhu. Od roku 2011 přepravila Zoo Praha z České republiky do západního Mongolska armádními letadly CASA 31 koní Převalského, další čtyři v rámci Mongolska. Z těchto 35 koní jich ke dnešku přežívá 28. Kromě nich žije podle posledních informací 26 jejich potomků a dvě z klisen se v letošním roce staly dokonce již i babičkami. Text: Šárka Jansová, foto: ZOO Praha

 

 

Zdroj: Metropol

foto archiv zoo

foto archiv zoo

foto archiv zoo

Tématické zařazení:

 » Zvířata  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.1%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.8%