První adventní neděle láká do zoo - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

První adventní neděle láká do zoo

zdroj: Zoo Ústí n. L.

Ústí nad Labem | Předvánoční čas, který naladí obyvatelé Ústí nad Labem a okolí na slavnostní atmosféru, mohou zažít v neděli 27. listopadu ve zdejší zoologické zahradě. „Na odpoledne je připraven program, který...

 

je tematicky zaměřen na vánoční zvyky a obyčeje a který vyvrcholí slavnostním rozsvícením velkého vánočního stromu umístěného u správní budovy zoo,“ láká mluvčí zoo Věra Vrabcová.
„Vánoční čas by měl být plný pohody a klidu, takže 1. adventní neděli může celá rodina strávit u nás v zoo, ať již procházkou, prohlídkou či využitím různých aktivit, kterými si mohou za čtyři týdny zpestřit Štědrý den u sebe doma. Jedná se hlavně o prezentaci vánočních zvyků jako házení střevícem, pouštění skořápek či krájení jablka. Kromě toho budeme péct vanilkové rohlíčky či vařit punč, takže přítomní budou moci ochutnat první vánoční dobroty,“ popisuje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová. „Některé výrobky jako například zdobené perníčky si budou moci návštěvníci i zakoupit. Kromě toho si děti mohou ve vánoční výtvarné dílničce v Zooškole Heinricha Lumpeho vytvořit některou z ozdob na stromeček,“ doplňuje nabídku kolegyně Petra Siládi.
Program začíná v 14.00 hodin u správní budovy a po celou dobu bude atmosféru dokreslovat hudba s motivy vánočních koled. Ty v originále zazní od pěveckého sboru DDM a DD Severní Terasa pod vedením Tomáše Svobody v 15.45 hodin, děti zazpívají před vánočním stromem a pomalu tím dovedou program do finále. Tím bude v 16.00 hodin slavnostní rozsvícení vánočního stromu a další světelné výzdoby zoo. „O tuto důležitou roli se postarají zástupci statutárního města Ústí nad Labem, konkrétně primátorka Věra Nechybová a její 1. náměstek Jiří Madar,“ sdělil ředitel zoo Lubomír Moudrý.

Zdroj: Zoo Ústí n. L.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zvířata