Děčínskou zoo v dubnu navštívilo rekordních deset tisíc návštěvníků - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Děčínskou zoo v dubnu navštívilo rekordních deset tisíc návštěvníků

Ikona

5. května 2009, 14.36 | DĚČÍN | Děčínskou zoologickou zahradu Pastýřská stěna v dubnu navštívilo rekordních deset tisíc návštěvníků, což je dvojnásobek počtu lidí, kteří si zahradu prohlédli ve stejném období loňska. V úterý o tom informovala vedoucí centra zákaznických služeb děčínské zoo Dagmar Floriánová. Důvodem vysoké návštěvnosti bylo podle pracovníků zahrady příznivé počasí i rozšíření expozice o nově dovezená zvířata.

 

Z pražské zoo do Děčína přicestoval například pár pásovců štětinatých, jejichž původní vlastí jsou Argentina a Paraguay. Nováčkem expozice je i pár mirikiny bolivijské, zástupce vyššího primáta aktivního především v noci. Po několikaměsíční pauze se do zoo vrátili ursoni kanadští. Nový pár pochází od soukromého chovatele, který zajistil jejich dovoz přímo z volné kanadské přírody.

„Za poslední měsíc se navíc můžeme pochlubit hned několika odchovy. Návštěvníci mají možnost vidět například malé ovečky ouessantské, koťata kočky divoké, úplně čerstvě také mláďata mývala severního nebo sovice krahujové. Mnoho zvířat je v očekávání, takže další mláďata ještě přibudou,“ uvedl zoolog Roman Řehák.

Nadílky nových mláďat chce centrum návštěvnických služeb využít k pořádání fotografické soutěže nazvané Vzorná matka. Zahájena bude druhou květnovou neděli na Den matek. „Úkolem soutěžících je v období od 10. do 31. května vyfotit v naší zoo některou ze zvířecích maminek, jak vzorně pečuje o své mládě, a snímek pak zaslat na e-mail . Na webových stránkách zahrady se pak uskuteční hlasovací soutěž o nejhezčí z nich,“ řekla agentuře Mediafax Dagmar Floriánová.

Od května do srpna je otevírací doba děčínské zoo prodloužena od 8 až do 19 hodin. O víkendech se tam konají komentované ukázky krmení vybraných zvířat.

Tématické zařazení:

 » Zvířata