Český motocykl FGR Midalu měl premiéru na pražském Výstavišti - Auto - Český Metropol

Auto

Český motocykl FGR Midalu měl premiéru na pražském Výstavišti

Ikona

3. března 2011, 16.01 | PRAHA | Na Výstavišti v Praze 7-Holešovicích byl ve čtvrtek zahájen veletrh Motocykl 2011 a ozdobou prvního dne byla premiéra českého stroje FGR Midalu ve střední hale Průmyslového paláci. Pořadatelem výstavy je společnost Incheba Expo Praha. Kmotry nového českého motocyklu byli ministr průmysl a obchodu vlády ČR Martin Kocourek a předseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Milan Urban, který je sám vášnivým motorkářem.

 

Motocykl FGR Midalu byl vyvinut s podporou ministerstva průmyslu a obchodu a jde o naprosto výjimečný stroj české konstrukce poháněný vidlicovým šestiválcem o objemu 2,5 litru s výkonem 240 koní. Motor vyvinutý českými inženýry v roce 2007 dělá z FGR Midalu nejsilnější motocykl na světě.

Tento motocykl, který se bude vyrábět jen na objednávku pro skutečné "fajnšmekry", byl zkonstruován včetně podvozku v české rodinné firmě MOTO FGR v Ústí nad Orlicí, v jejímž čele stojí Miroslav Felgr se svými dvěma syny. FGR Midalu řadí experti do kategorie Nacked Bike. Momentálně je na světě jedinou srovnatelnou konkurencí tohoto českého produktu japonský stroj Yamaha V-Max se čtyřválcovým motorem o obsahu 1,7 litru s výkonem 200 koní.

Veletrh Motocykl 2011 byl od rána v obležení milovníků motorek. Expozicím v Průmyslovém paláci a Křižíkově pavilonu, které provází řada doprovodných akcí, dominují značky Suzuki, Derbi, Victory, Polaris, SYM, Piaggio, Gilera, Harley-Davidson, Motowell, Romet, AJP, výstavě čtyřkolek vévodí výrobky společností Journeyman, Eton, EMU, Cectek a Shineray. Součástí veletrhu jsou naprosto unikátní sekce motocyklů Jawa a Harley Davidson a velký počet exponátů mají sekce chopperů. V mnoha případech jde o jediný funkční originál. K vidění je i řada prototypů. .

Výstava bude pokračovat až do neděle. Její součástí je i oblečení a různé doplňky pro motorkáře.

Tématické zařazení:

 » Auto