Zájem o Superby prudce roste, Škoda Auto bude vyrábět i v době hromadných dovolených - Auto - Český Metropol

Auto

Zájem o Superby prudce roste, Škoda Auto bude vyrábět i v době hromadných dovolených

Ikona

13. května 2010, 10.03 | MLADÁ BOLESLAV | Škodovka zřejmě opět rozšíří počet pracovních směn v továrně v Kvasinách a částečně i v Mladé Boleslavi. Uvedl to list Škodovácký odborář s tím, že vyrábět se bude zřejmě i v době hromadných dovolených. "Tento záměr již unikl mezi lidi a starší zaměstnance v Kvasinách, kteří si kvůli tomu letos zřejmě moc neodpočinou, přestože za sebou mají složité období plné náběhů tří nových modelů a také se potýkají s nedobrými klimatickými podmínkami na některých pracovištích," uvedl list.

 

Podle odborářů vedení firmy zaskočil velký zájem o tři luxusní modely, které se vyrábějí v Kvasinách - Superb, Superb Combi a Yeti. "Zájem o tyto modely stále stoupá, denně přicházejí stovky objednávek. To je nad míru dobrá zpráva pro firmu, pro zaměstnance to však znamená značnou zátěž a stres," uvádějí odbory škodovky. Superb a Yeti se totiž podle odborů vyrábějí na jedné sdružené lince, takový zájem firma opravdu nečekala a ani neplánovala. Například vozů Yeti se oproti plánu 44 tisíc vozů jistě vyrobí mnohem více. Superb Combi rovněž překonal očekávání, přestože v podstatě jeho výroba dosud nabíhá a jeho prodej je zaváděn na další a další trhy.

Zaměstnanci škodovky by podle odborářů mohli přijít o týden dovolené v červenci, která je naplánována na první prázdninový týden.

"My chápeme, že firma potřebuje vyrábět a uspokojit zákazníky a rozhodně to vítáme. Na druhé straně zaměstnanci oprávněně namítají, že si potřebují odpočinout po složitém období plném tří náběhů nových modelů, což představuje plno práce, nervozity a stresu. Zaměstnancům se nelíbí, že by teď měli přijít o týden hromadné dovolené," uvedl předseda základní organizace škodováckých odborářů v Kvasinách Libor Dvořák.

Tématické zařazení:

 » Auto  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření