ČEZ začal prodávat elektromobily i fyzickým osobám - Auto - Český Metropol

Auto

ČEZ začal prodávat elektromobily i fyzickým osobám

Praha I Hned se třemi značkami automobilek vstoupila energetická společnost ČEZ na trh prodeje elektromobilů domácnostem i živnostníkům. Pro začátek nabízí pět typů vozů s dojezdem mezi 200 a 378 kilometry od tří značek.

 

Zájmeci si tak mohou koupit vozidla na elektřinu od značek Hyundai, Nissan a Volkswagen. Vozy chce ČEZ nabízet i v balíčku s dobíječkou, kontrolou elektroinstalace a takzvanou zelenou elektřinou.

 

„Nabízíme vedle samotných elektromobilů také domácí dobíjecí stanice, které jsou výrazně rychlejší než dobíjení ze zásuvky, takzvané wallboxy. Zároveň jsme schopni naším zákazníkům při instalaci tohoto wallboxu zkontrolovat, zda je elektrická síť u zákazníka pro dobíjení dostatečně robustní,“ uvedl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

 

Z klasické zásuvky na 230V se elektromobil dobije za 8 až 12 hodin, což je vhodné pro dobíjení zejména přes noc. V případě použití wallboxu se doba může u některých typů dobíječek a vozů zkrátit na polovinu. Dalším rozdílem je bezpečnost, kdy wallboxy jsou oproti běžným zásuvkám uzpůsobeny pro každodenní dobíjení elektromobilu.

 

Skupina ČEZ se věnuje elektromobilitě už delší dobu. Mateřská firma staví dobíjecí stanice, ČEZ ESCO poskytuje elektrifikaci automobilových flotil firmám a samosprávě, včetně prodeje či leasingu vozů. ČEZ Prodej se nyní jako první energetická firma v tuzemsku zaměří v prodejích vozidel i na domácnosti.

Zdroj: Metropol / foto: archiv ČEZ

Elektromobil je ideální dobíjet přes noc

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 » Auto