Škoda představuje své další SUV. Tohle je nový Kamiq! - Auto - Český Metropol

Auto

Škoda představuje své další SUV. Tohle je nový Kamiq!

Mladá Boleslav I Své třetí “malé” SUV představuje Škoda Auto. Jde o model s názvem Kamiq. Zatímco v Číně se už několik měsíců prodává, v Evropě si na premiéru musíme počkat na příští týden, kde bude vozidlo předvedeno na ženevském autosalonu.

 

Svou velikostí jde o nástupce modelu Škoda Yeti, který automobilka přestala vyrábět před dvěma lety. Škoda Auto tento model bude nabízet pouze s pohonem předních kol. Nové jsou tak například dvoudílné přední světlomety se světly pro denní svícení umístěnými nahoře.

„Kamiq zajímavě kombinuje vysokou pozici sedadel, typickou pro vozy SUV, s dobrým výhledem z vozu, dynamické jízdní vlastnosti, emocionální design, vysokou úroveň bezpečnosti a nejmodernější možnosti konektivity,“ řekl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Městské SUV využívá modulární platformu MQB. Označení Kamiq je z jazyka Inuitů obývajících sever Kanady a Grónsko.

„Při rozšíření nabídky vozů SUV nesázíme pouze na jednotný designový jazyk. Jednotnost jmen obsahujících písmena K a Q také zdůrazňuje pocit sounáležitosti. Díky tomu si vůz s ničím nespletete. Slovo Kamiq znamená v jazyce Inuitů něco, co je zcela přirozené a má svůj vlastní charakter. To k tomuto vozu skvěle sedí,“ popsal Alain Favey, člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za oblast prodeje a marketingu. 

Škoda bude nový model nabízet se čtyřmi různými motory: dvěma benzínovými (1 ,0 TSI (85 kW/115k), 1,5 TSI (110 kW/150 k), naftovým 1,6 TDI (85 kW/115 k) a na zemní plyn G-TEC: 1,0 TSI (66 kW/ 90 k).

Kamiq má pomoci automobilce oslovit nové, mladší zákazníky, kteří mají rádi moderní život a dobrodružství. Jako první škodovka je Kamiq vybaven předními a zadními dynamickými směrovými světly. Po aktivaci blinkru se jednotlivé diody rozsvěcí po sobě směrem od vnitřní po vnější.

Nový Kamiq je podle o dva centimetry delší (4,24 metru) a stejně široký (1,79 metru) než známý Yeti. V základní verzi má i shodnou velikost kufru: 400 litrů.

Jaká bude cena vozu, automobilka neuvedla. Lze předpokládat, že v základní verzi to bude kdesi okolo 400 tisíc korun. 

Zdroj: Metropol /foto: Škoda Auto

Kamiq nahradí známou Škoda Yeti

Tradiční "škodovkářský" interiér

Škoda Kamiq bude o maličko větší než Yeti

Tématické zařazení:

 » Auto