Skvělý úspěch: Tom Beckhäuser pojede závod F3 - Auto - Český Metropol

Auto

Skvělý úspěch: Tom Beckhäuser pojede závod F3

foto archiv

Praha | Tři víkendové závody v malajsijském Sepangu čekají od 23. do 25. listopadu českou formulovou hvězdu Toma Beckhäusera. Pro 19letého jezdce, který je jediným českým zástupcem na mezinárodním kolbišti monopostů a jedním z největších automobilových talentů poslední doby, jde o důležitý test před příští sezónou. Tu chce Tom jet celou v F3, navíc bude prohánět soupeře v Mistrovství Asie Formule Renault 2.0 (AFR).

 

„Dosud jsem závodil jen v F4, což jsou národní šampionáty. Poslední dva roky jsem závodil například v německé, v arabské a italské F4 a dokonce i jeden v Brně. Z těchto šampionátů je ADAC F4 (SRN) ze všech, které se jezdí ve světě, obsazený nejlepšími jezdci,“ přiblížil Tom svojí dosavadní kariéru. 

Tento měsíc v týmu BlackArts Racing v čínském ZhuHai testoval formuli Renault 2.0. Tým závodí v asijském šampionátu Formule Renault (AFR) a Mistrovství Asie Formule 3. „Jelikož testovací dny proběhly dost úspěšně, dostali jsme zajímavou nabídku na zmíněný poslední závod Mistrovství Asie Formule 3 v Sepangu. Oproti F4 je formule F3 obrovský skok kupředu, auto je o 110 k silnější (270 k), rychlejší, má lepší aerodynamiku, větší pneu a tím i větší přilnavost. V Asii půjde o skvělou přípravu na příští sezónu,“ těší se Tom.

F3 je vzhledem ke svým parametrům také výrazně fyzicky náročnější, proto česká hvězda tráví nyní každý den pilováním kondice ve fitku. „Nesmím taky podcenit obzvlášť horké a vlhké podnebí v Malajsii,“ nechce Tom podcenit náročný závod.

Svůj první závod přitom jel teprve v dubnu 2017 a oproti svým soupeřům měl mít handicap, protože vůbec nejezdil motokárové soutěže. Konkurenci ale děsil hned od prvních závodů v F4 a šlape na paty těm nejlepším. Text: top, foto: archiv Toma Beckhäusera

 

 

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Auto