Škoda Auto vyrobila první vůz Superb Combi - Auto - Český Metropol

Auto

Škoda Auto vyrobila první vůz Superb Combi

Ikona

9. listopadu 2009, 16.22 | MLADÁ BOLESLAV | Z montážní linky v Kvasinách sjel první sériově vyrobený vůz Škoda Superb Combi. Informovala o tom v pondělí mladoboleslavská automobilka. Nová škodovka bude v základní ceně (benzínový agregát 1,4 TSI/92 kW a šestistupňovou manuální převodovkou) stát 589 900 korun.

 

Paleta motorů pro Superb Combi odpovídá podle automobilky nabídce limuzíny, byť vůz svými rozměry 4838 mm x 1817 mm x 1510 mm spadá do kategorie vyšší střední třídy.

První vůz, který opustil výrobní linky, byl ale v provedení Elegance s motorizací 2,0 TDI CR DPF s výkonem 125 kW a automatickou převodovkou v šedé saténové metalíze.

Zavazadlový prostor každého vozu Superb Combi má objem 633 litrů, při sklopených sedadlech až 1865 litrů. Podobnou kapacitu zavazadlového prostoru v segmentu vozů střední třídy v současnosti nenabízí žádný z konkurentů.

Od ledna do října letošního roku dodala automobilka zákazníkům celkem 33 434 vozů Škoda Superb (z toho 623 vozů první generace), což je o 78 procent více, než za stejné období loňského roku. Kromě závodu v Kvasinách se Škoda Superb vyrábí také v Číně a montuje v závodech v Indii, Rusku, Kazachstánu a na Ukrajině.

Tématické zařazení:

 » Auto