Finále dopravní soutěže přijede představit jezdec F1 Alexandr Wurz - Auto - Český Metropol

Auto

Finále dopravní soutěže přijede představit jezdec F1 Alexandr Wurz

zdroj: Ústecký kraj

Ústí nad Labem | Do Ústí nad Labem míří jezdec F1 Alexandr Wurz, který usedal do kokpitu v letech 1997 až 2007, a dnes je ambasadorem FIA pro oblast bezpečnosti silničního provozu. Do Ústí nad Labem zavítá...

 

22. září u příležitosti Evropského finále dopravní soutěže mladých cyklistů ETEC, kterou organizuje Mezinárodní automobilová federace FIA, ÚAMK a Ústecký kraj. Sdělila to mluvčí kraje Lucie Dosedělová.
Krátce po poledni Alexandr Wurz vyzkouší otočný simulátor před budovou A krajského úřadu. Na setkání s touto osobností automobilového závodního světa – Alexander Wurz byl pilotem F1, dvojnásobným vítězem závodu 24 hodin Le Mans, mistrem světa BMX – zveme všechny fanoušky motorismu. Bývalý jezdec F1 se dlouhodobě věnuje výchově mladých jezdců, proto přijal účast na Evropském finále dopravní soutěže mladých cyklistů ETEC.   
Samotné Evropské finále dopravní soutěže mladých cyklistů se koná ve dnech 22 - 25. září v Ústí nad Labem a zúčastní se ho 23 týmů z 22 zemí Evropy.  Česká republika má jeden z nejpropracovanějších systémů dopravní výuky a výchovy na světě. Její součástí je i příprava a účast při každoročním Evropském finále dopravní soutěže mladých cyklistů ETEC, které organizuje Mezinárodní automobilová federace FIA. V ČR je do soutěže prostřednictvím BESIPu zapojeno cca 1500 škol a 100 000 žáků. 
Slavnostní zahájení akce se uskuteční v pátek 23. září v 10:00 hodin ve sportovní hale UJEP (České mládeže 360/8, Ústí nad Labem). 
V rámci soutěže bude celý pátek 23. 9. od 11.00 probíhat v Městských sadech akce pro veřejnost Jezdi bezpečně, kde si budou moci malí i velcí účastníci silničního provozu vyzkoušet simulátor nárazu vozidla, otočný simulátor, automobilový nebo cyklistický trenažér, děti si zajezdí na dětském dopravním hřišti a prožijí spoustu další zábavy při vystoupení biketrialistů.

Zdroj: Ústecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký  

 » Auto  

 » Doprava