Baterie elektromobilů lze na severu nově rychle dobít u Elektrárny Ledvice - Auto - Český Metropol

Auto

Baterie elektromobilů lze na severu nově rychle dobít u Elektrárny Ledvice

zdroj: ČEZ

Ledvice | Další veřejná rychlodobíjecí stanice přibyla v tomto týdnu v Ústeckém kraji. Vozy na elektrický pohon tak mohou nyní řidiči rychleji doplňovat i na parkovišti u Elektrárny Ledvice. Stejným modernějším typem...

 

byla zároveň nahrazena rychlodobíjecí stanice u Teplárny Trmice. Uvedl to Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy.
Elektromobilita ČEZ provozuje v současné době v České republice nejrozsáhlejší síť zařízení pro veřejné dobíjení elektromobilů – vedle 23 rychlodobíjecích stanic je řidičům k dispozici i cca sedmdesát  tzv. stanic normálního dobíjení. 
Elektromobilita ČEZ, provozovatel nejhustší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic, umožňuje již téměř 4 roky rychlé doplnění energie všem nejrozšířenějším typům a značkám elektromobilů. V Ústeckém kraji přitom pokrývá široké pásmo od Prunéřova až po Ústí nad Labem. V červenci zde přibyly rychlodobíjecí stanice u Elektráren Prunéřov u silnice I/13 a v areálu Vysočan u dálnice D7. Nyní byla nově nainstalována další rychlodobíjecí stanice u Elektrárny Ledvice, tedy rovněž v sousedství silnice I/13. U Teplárny Trmice pak zároveň byla stávající rychlodobíjecí stanice vyměněna za novější modernější typ. 
„Výstavbu dobíjecí infrastruktury u hlavních silničních tahů považujeme za jeden ze základů rozvoje elektromobility v České republice. Naše aktivity v severočeském regionu samozřejmě nekončí, aktuálně zde máme v přípravě další kroky, které výrazně přispějí k expanzi elektromobility,“ říká Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ. Jak ještě dodal, rychlé cestování mezi městy si žádá výstavbu zejména rychlodobíjecích stanic schopných promptně obsloužit elektromobily všech značek a nejrozšířenějších standardů dobíjení. „Proto jsme s novou rychlodobíjecí stanicí u Elektrárny Ledvice zároveň zprovoznili další v Karlových Varech, konkrétně v jenišovském areálu DyCOM BMW, a také před Elektrárnou Mělník. V řádu týdnů pak postavíme další stanice tohoto typu po celé České republice.“
V severočeském regionu Elektromobilita Skupiny ČEZ nabízí řidičům elektromobilů 10 veřejných dobíjecích stanic, z nichž je rovná polovina rychlodobíjecích, v osmi lokalitách. Konkrétně se jedná o parkoviště: před Elektrárnou Prunéřov II, u Restaurace Sv. Václava ve Vysočanech, u MěÚ Chomutov ve Zborovské ulici, před Elektrárnou Ledvice aTeplárnou Trmice, OC Galerie v Teplicích a OC Forum v Ústí nad Labem.  Aktuální mapa stanic a podrobnější informace jsou k dispozici na www.elektromobilita.cz. 
V celé České republice v současnosti jezdí více než tisícovka elektromobilů. Elektromobily tak v ČR přestávají být atrakcí z kategorie technických zajímavostí a stávají se běžnou součástí zejména městského provozu. To se promítá do všech oblastí týkajících se prodeje a servisu elektromobilů. Partnery projektu Elektromobilita ČEZ jsou proto automobilky a dále obchodní centra, komerční subjekty či radnice po celé ČR, v jejich lokalitách jsou dobíjecí stanice instalovány.

Zdroj: ČEZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Více  » Ekologie  

 » Kraje  » Ústecký  

 » Auto  

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

37.3%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.3%

 

Jižní Čechy

8.3%

 

Východní Čechy

7.7%

 

Vysočina

6.1%

 

Severní Morava&Slezsko

8.1%

 

Střední Morava

6.4%

 

Jižní Morava

7%