Den pro kamiony nabídne otočný simulátor - Auto - Český Metropol

Auto

Den pro kamiony nabídne otočný simulátor

zdroj: Ústecký kraj

Ústí nad Labem | Již šestá preventivní akce Den pro kamiony proběhne v úterý 23. srpna od 9 do 15 hodin na dálnici D8 v km 78 ve směru Ústí n. L. – Dresden na odpočívce čerpací stanice MOL. Akci pořádá dálniční...

 

oddělení PČR Řehlovice ve spolupráci s oddělením BESIP a Odborem dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje. Informovala o tom mluvčí kraje Lucie Dosedělová.                                                        
Preventivní akce bude zaměřena na dodržování používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, dodržování povinností vyplývajících pro řidiče z mezinárodních dohod a dodržování povinností při přepravě nebezpečných nákladů (ADR). 
Vybraní řidiči, nejen kamionové a autobusové dopravy, budou mít možnost vyzkoušet si otočný simulátor kamionu, který je opět po roce v Česku a byl poskytnut německým DVR – German Road Safety Council, dále brýle simulující požití alkoholu nebo návykových látek a únavy. Proběhne i preventivní kontrola stavu a vybavenosti autolékárniček, řidiči i celá posádka si budou moci vyzkoušet poskytnutí první pomoci. 
Přítomni budou mj. i pracovníci Státního odborného dozoru Odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje, kteří budou k dispozici pro odborné konzultace a dotazy řidičů.
Akce se rovněž zúčastní příslušníci z německé LKW Kontrollgruppe - PD DRESDEN.

Zdroj: Ústecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Auto  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

37.3%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.3%

 

Jižní Čechy

8.3%

 

Východní Čechy

7.7%

 

Vysočina

6.1%

 

Severní Morava&Slezsko

8.1%

 

Střední Morava

6.4%

 

Jižní Morava

7%