Škoda chystá na brněnský Autosalon tři premiéry - Auto - Český Metropol

Auto

Škoda chystá na brněnský Autosalon tři premiéry

Ikona

1. června 2009, 12.11 | BRNO | Největší domácí výrobce automobilů - Škoda Auto, představí v Brně na veletrhu Autosalon dvě světové výstavní premiéry, české premiéry se dočká i model Yeti. V pondělí o tom novináře informoval ředitel veletrhů Jiří Čikl. Světovou premiéru budou mít na výstavišti v Brně omlazené Octavia RS a Ocavia Scout.

 

Prvně jmenovaná má nově tvarovanou masku chladiče s logem RS a výraznými světlomety. Ty mohou být poprvé ve verzi RS osazeny xenonovými výbojkami s natáčecím modulem. Inovovaný nárazník s širším a výraznějším nasávacím otvorem nabídne další dvě novinky, kromě mlhových světlometů s Corner funkcí jsou pro modely Octavia RS k dispozici i LED světla pro denní svícení. Proti staršímu typu se zvýšila maximální rychlost vozu, zlepšily se i hodnoty pružnosti a zrychlení.

Omlazená silueta Octavia Scout dostala tvář společnou pro celou modelovou řadu Octavia. Přepracovaná maska chladiče nově lemují výrazné světlomety, přičemž masivní přední nárazník s mlhovými světlomety s Corner funkcí dále podtrhuje terénní vzhled vozu. Pohon všech kol automobilka vyřešila čtvrtou generací spojky Haldex, která dokáže přenést až 85 procent točivého momentu na jedno kolo.

Svou premiéru pro české zákazníky si v Brně prožije i modelová řada Yeti, tedy vůz, který je určen jak pro městský provoz, tak pro volný čas.

V expozici automobilky Škoda návštěvníci dále najdou celou modelovou paletu vozů Škoda, včetně rodiny vozů Scout a GreenLine (Octavia GreenLine s novým dieselovým motorem 1,6 TDI CR/77kW). Ale také například soutěžní vůz Fabia Super 2000.

Veletrh Autosalon 2009 začne na brněnském výstavišti odborným a tiskovým dnem 5. června, pro veřejnost (mimo akce Autosalon Night) se uskuteční 6. až 11. června. Posledního Autosalonu 2007 se zúčastnilo 302 vystavovatelů z 10 zemí. Výstavní plocha zabrala přes 54 000 metrů čtverečních. Na veletrh se tehdy přišlo podívat přes 145 000 lidí.

Tématické zařazení:

 » Auto