Valašský autosalon představí první exemplář limuzíny Jaguar v ČR - Auto - Český Metropol

Auto

Valašský autosalon představí první exemplář limuzíny Jaguar v ČR

Doprovodný obrázek

16. května 2009, 07.29 | VSETÍN | První exemplář limuziny Jaguar XF 3.0 DS v ČR, nový model Audi R8, Mitsubishi Lancer EVO X či starší typ luxusního Ferrari patří mezi hlavní lákadla Valašského autosalonu ve Vsetíně. Milena Matochová za organizátory dále uvedla, že v sobotu výstavu oživí sraz majitelů vozů Subaru.

 

"Očekáváme příjezd 20 až 30 vozů, které budou přes oběd seřazeny před zimním stadionem Na Lapači a poté se vydají na spanilou jízdu městem," sdělila Matochová z pořádající agentury Sirius.

 

Na stadionu a přilehlých prostranstvích jsou k vidění osobní a užitkové automobily, motocykly a čtyřkolky 30 domácích i zahraničních značek. "Je to jeden z nejkvalitněji obsazených ročníků v dosavadní historii. Kromě běžných typů se nám podařilo zajistit vozy, které se na našich cestách jen tak nevidí," doplnil jednatel agentury Jaromír Tomaštík.

 

Tradiční součástí Valašského autosalonu bývá doprovodný program. Ten letošní nabízí například pohled na soutěžní speciály předních českých pilotů nebo využití trenažeru simulujícího jízdu posádek rally. Samostatný stánek zde má Policie ČR, která představuje své nové vozy Škoda Octavia a Volkswagen Transporter. Jeho návštěvníci si mohou vyzkoušet laserovou střelnici a pořizování otisků prstů.
Hostem Valašského autosalonu bude moderátor a herec Aleš Háma, který v sobotu vyhlásí výsledky soutěže s názvem Dětské práce. Desítky školáků v ní malovaly auto svých snů, navrhovaly design vozidla budoucnosti a vymýšlely poutavý slogan na téma motorismu. Nejzdařilejší práce budou po celou dobu trvání autosalonu vystaveny v prostorách zimního stadionu.

V neděli, která bude závěrečným dnem Valašského autosalonu, vyvrcholí tradiční divácká Velká hra, v níž hlavní cenou je minibike.

Jubilejní XV. Valašský autosalon se bude na zimním stadionu Na Lapači konat v sobotu i v neděli od 9 do 18 hodin. Děti do 12 let sem mají bezplatný vstup, ostatní zaplatí symbolických 20 korun.

Doprovodný obrázek

Doprovodný obrázek

Doprovodný obrázek

Ikona

Tématické zařazení:

 » Auto