Ministerstvo dopravy: Registr vozidel obnovil provoz - Auto - Český Metropol

Auto

Ministerstvo dopravy: Registr vozidel obnovil provoz

zdroj: archiv Metropolu

ČESKÁ REPUBLIKA | Centrální registr vozidel v úterý 9.40 začal opět fungovat, sdělil mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák. Policejní prezidium podle něj navýšilo kapacitu pro komunikaci s databází odcizených vozidel a se Schengenským informačním systémem.

 

"Proběhlo jednání s panem náměstkem (Pavlem) Osvaldem. Registr byl přetížený dotazy na databázi odcizených vozidel a na Schengenský informační systém," uvedl Novák a dodal: "Na policejním prezidiu měli navýšit tuto kapacitu. Od 9.40 byl problém odstraněn."

"V 9.45 jsme začali přihlašovat auta," potvrdil Mediafaxu vedoucí odboru dopravně správních agend pražského magistrátu Josef Mihalík. "Jede to sice pomalu, ale fungujeme na všech pracovištích. Myslím, že jsme tak na 50 nebo 60 procentech dřívějšího tempa. Kdokoli u nás je, nemáme problém mu vyhovět," dodal.

"Dnes bychom měli mít úřední hodiny do půl čtvrté. Budeme se snažit odbavit všechny, kdo přijdou. Naše pracovnice toho mají už ale opravdu dost, tak nevím, zda budeme pracovní dobu prodlužovat, neradi bychom, aby to úřednice odmarodily," doplnil Mihalík.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Auto