Pražský Vítkov ovládnou legendární "brouci" - Auto - Český Metropol

Auto

Pražský Vítkov ovládnou legendární "brouci"

PRAHA | Milovníci legendárních automobilů VW Brouk se o tomto víkendu opět sjedou na pražském Žižkově. V sobotu se na Vítkově bude konat již desátý ročník soutěže sprinterských závodů těchto vozů, informuje městská část Praha 3. "Vloni zde byla k vidění auta se speciální úpravou motoru i skutečné rarity.

 

Například vůbec nejstarším "broukem" byl na Vítkově obojživelník Schwimmwagen z roku 1943," uvedl jeden z pořadatelů Martin Klofanda.

Vozy budou startovat v kategoriích podle obsahu svých motorů, vedle "brouků" se soutěže zúčastní také automobily VW Bus a legendární "kaďáky" (VW KDF). V loňském roce se na čtyřsetmetrové trati utkalo více než 70 vozů, pro letošek počítají pořadatelé se stejnou účastí.

Startuje se systémem Le Mans, kdy musí po odstartování závodů každý řidič co nejrychleji doběhnout k vozu, naskočit do něj a nastartovat. S ohledem na rozdílný věk řidičů pořadatelé určují jednotlivým borcům také zhruba dvacetimetrové běžecké handicapy při startu. Závodníci musí navíc během cesty do cíle v polovině trati jednou zabrzdit. "Kdo nezabrzdí, vypadává," tvrdí předseda VW Veteran Clubu Robert Kudrna.

Závod startuje v 11.30 a v 15 hodin se vyhlásí vítěz. Brouci se po závodu vydají městem do Žampachu na Sázavě.

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 » Auto