Srážka sporťáků v Japonsku je nejdražší nehodou v historii - Auto - Český Metropol

Auto

Srážka sporťáků v Japonsku je nejdražší nehodou v historii

TOKIO | V Japonsku se odehrála patrně nejdražší dopravní nehoda v historii, píše v pondělí webový portál stanice BBC. Na dálnici v jižní části země se v neděli srazilo jedenáct luxusních sportovních vozů, z toho osm značky Ferrari. Nehoda se stala v prefektuře Jamaguči.

 

Policie předpokládá, že ji zavinil řidič jednoho z Ferrari, který se pokusil přejet do jiného pruhu a narazil do středových svodidel. Do něj pak narazila ostatní auta.

"Ta skupina aut jela 140 až 160 kilometrů za hodinu," citovala očitého svědka japonská rozhlasová stanice TBS. "Jeden z řidičů to stočil na stranu a všichni skončili ve velké šlamastyce."

Řetězová srážka se obešla bez obětí, avšak vynutila si šestihodinové uzavření dálnice v úseku, kde vozy havarovaly. Drobná zranění utržilo deset lidí. Hůře dopadly luxusní sporťáky, z nichž některé jsou podle policie už neopravitelné.

"Nikdy jsem nic takového neviděl. Ferrari jen vzácně cestují v takovém hojném počtu," komentoval nehodu dopravní policista Ejičiro Kamitani.

Kolona sportovních vozů s automobilovými nadšenci za volanty mířila z Jamaguči do Hirošimy. Tvořily ji dvě Ferrari 360 Modena, dvě Ferrari F355, dvě Ferrari F430, jedno Lamborghini Diablo, tři vozy značky Mercedes-Benz, jeden Nissan GT-R a jeden automobil Toyota Prius.

Japonský tisk odhaduje, že hodnota zničených aut činí nejméně 300 milionů jenů (72 milionů korun). Podle britského deníku Daily Mirror může jít o nejdražší dopravní nehodu v dějinách.

Tématické zařazení:

 » Auto  

 » Zajímavosti  

 » Aktuality