Charouz nastoupí do úvodního tréninku na Velkou cenu Brazílie F1 - Auto - Český Metropol

Auto

Charouz nastoupí do úvodního tréninku na Velkou cenu Brazílie F1

SAO PAULO (BRAZÍLIE) | Čtyřiadvacetiletý Charouz, který minulý týden absolvoval testy nováčků na okruhu Yas Marina v Abú Zabí a pilotoval při nich vozy Hispania a Renault, tak po deseti letech naváže na Tomáše Engeho. Ten během závodního víkendu poprvé usedl do monopostu F1 14. září 2001.

 

V Abú Zabí odjezdil Charouz přes sedm set kilometrů a splnil jeden z požadavků na vydání tzv. superlicence, bez níž nelze v F1 závodit. Po závěrečném lékařském vyšetření ve čtvrtek 24. listopadu rozhodnutí o vydání superlicence obdržel.

V Charouzově případě se jedná zatím pouze o jeden trénink, pro který mu šéf týmu Hispania - HRT Colin Kolles dal šanci. Do závodu v barvách Hispanie nastoupí Ital Vitantonio Liuzzi a Australan Daniel Ricciardo.

"Je to skvělý pocit. Superlicence mi umožní účast v prvním volném tréninku na Grand Prix Brazílie, ale třeba také starty v závodech nadcházející sezony," uvedl Charouz. "Jsem opravdu šťastný a za tuto příležitost děkuji především svému tátovi, který mi hodně pomáhá. Nesmím ale také zapomenout na sponzory, bez kterých by to nešlo. V Brazílii nechci udělat ostudu, ale je mi jasné, že to nebude vůbec jednoduché," připustil. Na okruhu Interlagos v Sao Paulu ještě nikdy nezávodil. "Okruh znám pouze ze simulátoru, kde se mi moc líbil. Doufám, že moje ztráta na zkušenějšího týmového kolegu nebude příliš veliká," přeje si.

Radost má i jezdcův otec a manažer Antonín Charouz. "Jsem samozřejmě moc rád, že Honza dostal superlicenci. Bylo to o hodně složitější, než jsme si původně mysleli, ale je to tak asi správně. Byl to opravdu velký rozdíl, než když ji dostal před deseti lety Tomáš Enge," uvedl.

"V pátek se mi snad splní jeden velký sen, Honza se aktivně zúčastní závodního víkendu Grand Prix Brazílie. Bude to pouze v prvním volném tréninku, ale i tak je to minimálně pro mě velká událost. Po deseti letech budeme mít v rámci Velké ceny F1 Čecha ve startovním poli. Velké poděkování patří především Colinu Kollesovi, který dá Honzovi šanci absolvovat první volný trénink v jeho stáji, a také týmu Renault, který to Honzovi umožnil," připomněl Charouz skutečnost, že jeho syn patří do týmu testovacích jezdců stáje Renault.

První trénink na Velkou cenu Brazílie začne v Sao Paulu v pátek ve 13 hodin SEČ, je plánován na obvyklých devadesát minut.

Tématické zařazení:

 » Sport  

 » Auto