Škoda Auto ukázala miniauto Citigo, ještě letos bude na trhu - Auto - Český Metropol

Auto

Škoda Auto ukázala miniauto Citigo, ještě letos bude na trhu

MLADÁ BOLESLAV | Mladoboleslavská Škoda Auto ukázala nové miniauto Citigo, ještě letos by mělo být na českém trhu. Informovala o tom v úterý automobilka. Škoda pokračuje ve své produktové ofenzívě představením sedmé modelové řady. Modelem Citigo vstupuje automobilka do segmentu malých vozů.

 

Citigo bude ještě v letošním roce debutovat na domácím českém trhu. Další evropské země budou následovat na začátku léta 2012.

Citigo nabízí maximální prostor na minimální ploše a místa pro čtyři pasažéry. Při zahájení prodeje bude vůz na trh uveden ve třídveřové variantě, v roce 2012 bude Citigo k dispozici i v pětidveřové verzi.

"Citigo je ústředním pilířem naší Růstové strategie. Otevře naší značce cestu do velmi perspektivního segmentu," řekl předseda představenstva společnosti Škoda Winfried Vahland. "Naše novinka beze zbytku naplňuje firemní filozofii značky Škoda vyjádřenou sloganem „Simply Clever“. Je kompaktní a přitom dostatečně prostorná; úsporná, ale překvapivě agilní; atraktivní po stránce výbav i použitých technologií. Ačkoliv je Citigo malý vůz, je to typická Škoda – a jako taková skvěle zapadá do našich plánů," uvedl Vahland.

Designerům se podařilo vtisknout vozu výrazný vzhled. Lamelová maska chladiče lemovaná chromovaným rámečkem a precizně tvarované světlomety dodávají vozu typickou tvář značky Škoda. S délkou 3,56 metru, šířkou 1,65 metru a výškou 1,48 metru patří Citigo mezi nejkompaktnější vozy nabízené v tomto segmentu. Objem zavazadlového prostoru činí 251 litrů. Sklopením opěradel zadních sedadel vzroste tento objem na 951 litrů.

S modelem Citigo chce Škoda pro svou značku získat mladé řidiče, mladé rodiny, které potřebují druhý nebo třetí vůz do rodiny a tzv. „best agers“. Podle automobilky se jedná o zákazníky, kteří myslí na náklady, mají k autu spíše racionální vztah, na druhé straně ale mají vysoké nároky na kvalitu, praktickou stránku, design a bezpečnost.

Citigo klade velký důraz na bezpečnost. Poprvé je ve voze značky Škoda použit boční airbag Head-Thorax s funkcí ochrany hlavy pro řidiče a spolujezdce, který spolu s dalšími prvky tvoří ve své třídě příkladný bezpečnostní paket. Aktivní bezpečnost podstatně zlepšuje také nový brzdový asistent „City Safe Drive“. Systém se automaticky aktivuje při rychlostech pod 30 km/h a laserovým senzorem registruje nebezpečí kolize. Citigo je společně s modelem up! aktuálně jediným vozem v segmentu malých vozů s funkcí nouzového brzdění.

Po uvedení modelu Citigo na trh budou na výběr dva nové tříválcové benzinové motory: oba mají objem 1,0 litru a výkon 44 kW/60 k, resp. 55 kW/75 k. V úsporné variantě Green tec činí průměrná spotřeba 4,2 l/100 km, resp. 4,3/100 km. Emise dosahují hodnot 97 resp. 99 g CO2 na km.

Spotřeba a emise činí u 44 kW motoru 4,5 l/100 km, 105 g CO2 na km. Motor o výkonu 55 kW spotřebuje 4,7 l/100 km a vypouští 108 g CO2 na km.

 

Tématické zařazení:

 » Auto